02:16 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Žurnalisto teigimu, Varšuva bando pakirsti Rusijos istorinę-tarptautinę tapatybę ir yra jos valstybingumo priešė

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Lenkijoje vykę renginiai 80-osioms Antrojo pasaulinio karo pradžios metinėms paminėti yra "antirusiškas šou", savaitraštyje "Myśl Polska" rašo apžvalgininkas Mateušas Piskorskis.

  Žurnalisto teigimu, Varšuva bando pakirsti Rusijos istorinę-tarptautinę tapatybę ir yra jos valstybingumo priešė.

  "Simbolinėje srityje Varšuva nuosekliai vykdo užduotį pakirsti istorinę-tarptautinę šiuolaikinės Rusijos tapatybę. Nors šioje srityje ji ir nepasiekia matomos sėkmės, ji save laiko nuolatine Rusijos valstybingumo prieše, nepripažįstančia jokių taisyklių", — pažymi Piskorskis.

  Rugsėjo 1 dieną Lenkijoje įvyko renginiai, skirti 80-osioms Antrojo pasaulinio karo pradžios metinėms paminėti. Į juos Varšuva nepakvietė Rusijos delegacijos, tačiau pakvietė savo dabartinius sąjungininkus NATO ir Europos Sąjungoje, įskaitant Vokietiją, taip pat Rytų partnerystės šalis.

  Pasak Lenkijos užsienio reikalų viceministro Šimono Šinkovskio, šiemet renginio dalyviai buvo atrinkti pagal "modernumo kriterijų". Jis pažymėjo, kad šalis nori pagerbti įvykius "istorinės tiesos dvasia", o tuo Maskva neva nesuinteresuota.

  Politologas: Lenkija norėjo tapti JAV "ambasadore" ES, tačiau gavo sprigtą per nosį >>

  Reaguodamas į tai Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad bet kokie renginiai bet kurioje šalyje, skirti Didžiojo Tėvynės karo ir Antrojo pasaulinio karo metinėms, be Rusijos dalyvavimo negali būti laikomi pilnaverčiais. O Zacharova laiko Lenkijos valdžios sprendimą kvailu.

  Dar šia tema

  Profesorius: Lenkija siekia "nusiplauti rankas" Antrojo pasaulinio karo istorijoje
  Rusijos ambasada smerkia Džonsono pareiškimą apie Antrąjį pasaulinį karą
  Rusija atsakė į Bulgarijos žodžius apie TSRS vaidmenį Antrajame pasauliniame kare
  Zacharova: už atsisakymo pakviesti Rusiją į renginius Lenkijoje stovi NATO
  Tegai:
  Rusija, Varšuva

  Svarbiausios temos