03:24 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Vis dėlto jis nusprendė likti ištikimas savo nesveikai mitybai ir nieko nekeisti

  VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Didžiojoje Britanijoje paauglys tapo aklas ir beveik visiškai neteko klausos, nes beveik dešimt metų valgė greitą maistą, rašo britų laikraštis "The Daily Telegraph".

  17-metis Bristolio gyventojas, būdamas septynerių metų, valgė tik bulvytes, traškučius ir kartais mėsainius su jautiena ar kumpiu.

  Britas nuo ankstyvo amžiaus kenčia nuo selektyvaus valgymo sutrikimo. Vaiko mitybos racione visiškai nebuvo vaisių ir daržovių — jų jis nevalgė dėl to, kad nepatiko jų "tekstūra".

  Tokia mityba nepataisomai pažeidė regos ir klausos nervus. Nuo 14 metų britas kenčia nuo kaulų silpnumo ir nuo to paties amžiaus greitai pradėjo prarasti regą ir klausą, nes kraujyje trūko vario ir vitaminų B12 bei D.

  Gydytojai diagnozavo jaunuoliui "maistinę optinę neuropatiją", kurios vienas iš pirmųjų simptomų yra spalvų suvokimo pažeidimas ir neryškus vaizdas. Liga pavojinga, nes lengvai painiojama su kitomis ligomis. Jei nepradedama gydytis, galima visiškai prarasti regą.

  Kaip sakė gydytojas Denisas Atanas, paauglys išsaugojo tik periferinę regą, kuri jam leidžia orientuotis erdvėje. Regos nervo pažeidimas, pasak gydytojo, yra negrįžtamas.

  Pasak berniuko motinos, jis buvo išmestas iš koledžo dėl aklumo ir beveik visiško kurtumo. Paauglys negalėjo rasti darbo. Norėdama pasirūpinti vaiku, motina buvo priversta išeiti iš darbo. Jos įsitikinimu, liga sugriovė sūnaus gyvenimą.

  Nepaisant to, britas ir toliau valgo bulvytes, traškučius ir mėsainius, tačiau tėvams pavyko priversti vaiką pradėti vartoti vitaminus.

  Dar šia tema

  Mokslininkai įvardijo naują greitojo maisto pavojų sveikatai
  Dietologė patarė kasdien nemaitinti vaikų dešrelėmis
  Greitas maistas ar aukštoji virtuvė: Vilniuje vyko "Burger Fest 2019"
  Tegai:
  greitas maistas, paaugliai, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos