08:03 2020 Spalio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1708
 • RUB91.7763
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Dėl aptiktų trūkumų teks atidėti serijinę gamybą, o tai savo ruožtu padidins išlaidas, kurios šiuo metu jau siekia beveik 8 mlrd. JAV dolerių

  VILNIUS, rugsėjo 8 — Sputnik. JAV valdomų branduolinių bombų B61-12 ir kovinių galvučių W88 ALT 370 paleidimas bus atidėtas dėl nustatytų defektų, pranešė "Defense News" su nuoroda į JAV Nacionalinę branduolinės saugos administraciją (NNSA).

  Vladimiras Putinas penktojo Rytų ekonomikos forumo metu, nuotrauka iš susirinkimo
  © Sputnik / Алексей Даничев

  Ginklų serijinė gamyba turėjo prasidėti 2020 metais, tačiau testavimas nepalankiausiomis sąlygomis parodė bombos ir kovinės galvutės komponentų trapumą. Dėl to NNSA nusprendė pusantrų metų atidėti B61-12 išleidimą, atnaujinto W88 modernizavimą atidėti trumpesniam laikotarpiui. Pasak NNSA vadovo pavaduotojo Čarlzo Verdono (Charles Verdon), Pentagonas stengiasi, kad vėlavimai būtų kuo trumpesni. Ginklų kontrolės asociacija pažymėjo, kad pakeitus masinės gamybos pradžios laiką padidės modernizacijos programos išlaidos, kurios šiuo metu siekia 7,6 milijardo JAV dolerių.

  Praėjusiais metais JAV kariuomenė atliko pirmuosius B61-12 testus, naudodama strateginius nematomus bombonešius B-2 "Spirit".

  JAV planuoja dislokuoti bombas karinėse bazėse Vokietijoje, Italijoje, Turkijoje, Belgijoje ir Nyderlanduose. Anot karo eksperto Sergejaus Sudakovo, B61-12 nekelia grėsmės Rusijai.

  W88 ALT 370 yra naujausia W88 termobranduolinių galvučių versija, sumontuota ant amerikiečių balistinių raketų "Trident 2".

  Dar šia tema

  Karo ekspertas: Lietuva virto JAV ir ES karinių šiukšlių surinkėja
  JAV pasiūlė skolinti NATO šalims, kad sumažėtų "priklausomybė" nuo Rusijos
  Kokiu tikslu naikintuvai F-35 atskrido į Lietuvą
  Rusijoje sukurta šarvuota mašina, kuri lydės branduolinių ginklų kolonas
  Tegai:
  branduolinis ginklas, JAV

  Svarbiausios temos