00:21 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Pasak Malaizijos ministro pirmininko, šalis pasirengusi išklausyti detektyvo parodymus katastrofos byloje, į kuriuos neatsižvelgė jungtinė tyrimo grupė

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Detektyvas iš Vokietijos Džozefas Rešas pasirengęs aptarti su Malaizijos valdžios institucijomis medžiagos, susijusios su skrydžio MH17 katastrofa Ukrainoje, perdavimą po premjero Mahatiro Mohamado pareiškimo interviu RIA Novosti apie jo norą priimti šiuos įrodymus.

  Malaizijos „Boeing“ katastrofa Ukrainoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Стенин

  "Mes manome, kad Malaizijos vyriausybė asmeniškai susisieks su mumis per savo ambasadą ar įgaliotąjį atstovą. Kad [šie atstovai galėtų — Sputnik] informuoti Malaizijos vyriausybę apie tai, kaip viskas planuojama, jei bus įvykdytos sąlygos", — sakė Rešas atsakydamas į klausimą, ar yra pasirengęs Malaizijos vyriausybei pateikti tyrimo medžiagą.

  Kaip rugsėjo 5 dieną interviu RIA Novosti teigė Malaizijos ministras pirmininkas, šalis yra pasirengusi išklausyti Rešo parodymus katastrofos byloje, į kuriuos neatsižvelgė jungtinė tyrimo grupė. Jis pridūrė, kad tyrimas, kuriam vadovauja Nyderlandų prokuratūra ir kuriame nedalyvauja Rusija, grindžiamas tų, kurie negali būti nešališki, pozicija.

  Siekdamas iš tikrųjų sąžiningo tyrimo, Mohamadas pasiūlė įsteigti naują neutralią tyrėjų grupę, kurioje dalyvautų įvairių šalių ekspertai, turintys tokių lėktuvų katastrofų tyrimų patirties.

  Privatus tyrimas

  Remiantis bendrovės "Wifka" tinklalapyje paskelbta informacija, detektyvas Džozefas Rešas tyrė MH17 avariją nuo 2014 metų.

  Užsakovas, kurio vardo Rešas neįvardija, pasiūlė atlygį, pirmiausia 30, o po to dar 17 milijonų JAV dolerių už informaciją apie nelaimės priežastis.

  2015 metų viduryje į detektyvą kreipėsi informatorius, kuris pateikė vertingos informacijos. Už tai jis gavo 15,5 mln. atlygį, sumokėtą grynaisiais trimis skirtingomis valiutomis — eurais, JAV doleriais ir Šveicarijos frankais.

  Praėjus beveik metams po šio įvykio, Vokietijos prokuratūra apklausė Rešą "karo nusikaltimo" byloje kaip liudytoją.

  Tada Šveicarijos prokuratūra Nyderlandų prašymu atidarė Rešo banko seifą, kuriame, jo teigimu, buvo saugomi svarbūs dokumentai.

  2016 metais Rešas žurnalui "Stern" papasakojo apie jam skirtus telefoninius grasinimus.

  Tragedija virš Donbaso

  Malaizijos oro linijų lėktuvas "Boeing 777", kuris skrido įprastu reisu iš Amsterdamo į Kvalą Lumpūrą, sudužo 2014 metų liepos 17 dieną Rytų Ukrainoje. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės, dauguma jų buvo Nyderlandų piliečiai.

  Iškart po katastrofos Kijevas apkaltino sukilėlius prisidėjimu prie tragedijos, tačiau jie paneigė šią informaciją, pareiškę, kad neturi priemonių, kuriomis būtų įmanoma numušti orlaivį tokiame aukštyje.

  Tarptautinės tyrimo grupės ekspertai teigė, kad orlaivį numušęs zenitinis raketų kompleksas "Buk" buvo pristatytas iš Rusijos, o po to grąžintas atgal.

  Malaizijos Boeing 777 sudužimas Ukrainoje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Maskva kategoriškai atmetė šiuos kaltinimus, taip pat pareiškė, kad tardymo išvados yra šališkos, nes jos grindžiamos tik Ukrainos pateiktais duomenimis.

  Koncernas "Almaz-Antej", gaminantis priešlėktuvinės gynybos sistemas, atliko tyrimus, įrodančius, kad "Boeing" buvo numuštas iš teritorijos, kurią kontroliavo Ukrainos kariuomenė. Tačiau tyrėjai ignoravo šią informaciją.

  Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Maskva gali pripažinti tyrimo rezultatus, jei ji visapusiškai jame dalyvaus.

  Rusijos gynybos ministerija teigia, kad po 2011 metų visos aptariamo tipo raketos buvo sunaikintos. Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas ne kartą pareiškė, kad Maskva kategoriškai atmeta kaltinimus dėl įvykusios katastrofos.

  Dar šia tema

  Tyrėjai papasakojo apie naujus MH17 avarijos liudytojus
  Kvala Lumpūre pareiškė, kad FTB norėjo atimti iš Malaizijos juodąsias MH17 dėžes
  Politologas: Oficiali "MH17" katastrofos versija gali subyrėti per naktį
  Tegai:
  tyrimas, lėktuvo katastrofa, Vokietija, Malazija

  Svarbiausios temos