04:48 2019 Gruodžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Taifūno Faksai pasekmės Japonijoje, archyvinė nuotrauka

  Japonijoje per taifūną "Faksai" žuvo du žmonės, 60 sužeisti

  © REUTERS / Issei Kato
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Remiantis naujausiais duomenimis, mažiausiai 3 tūkst. žmonių buvo evakuoti į saugias vietas dėl potvynių ir nuošliaužų grėsmės

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Nukentėjusiųjų skaičius dėl galingo taifūno "Faksai", smogusio pirmadienio vakarą Japonijos sostinėje ir aplinkinėse teritorijose, viršijo 60 žmonių, du žuvo.

  Kaip rašo televizijos kanalas "NHK", daugiausia aukų užfiksuota Kanagavos prefektūroje — sužeista 15 žmonių. Šidzuokos prefektūroje sužeista 11 žmonių, Saitamoje — 10 žmonių, Čibos ir Ibarakio prefektūrose — po devynis žmones, Tokijuje — trys žmonės, Točigio prefektūroje — vienas žmogus.

  Šiuo metu taifūnas "Faksai", šį sezoną jau 15-as, yra į rytus nuo šiaurės rytinės Japonijos pakrantės ir juda į šiaurės rytus 30 kilometrų per valandą greičiu. Slėgis ciklono centre yra 975 hektopaskalių. Vėjo greitis centre siekia 30 metrų per sekundę, gūsiai — 50 metrų per sekundę.

  Japonijos priešgaisrinės tarnybos duomenimis, dėl nelaimės buvo sugadinti 26 statiniai. Nugriautas nedidelio pastato stogas Tokijaus Kristaus Prisikėlimo stačiatikių cerkvės teritorijoje, dėl to, anot TV kanalo, buvo priimtas sprendimas uždaryti šventovę iki antradienio.

  Remiantis naujausiais duomenimis, mažiausiai trys tūkstančiai žmonių buvo evakuoti į saugias vietas dėl potvynių ir nuošliaužų grėsmės. Laikini elektros energijos tiekimo nutraukimai paveikė apie 920 tūkst. būstų, įskaitant laidų nutrūkimą per nukritusį medį Tokijaus Šinagavos rajone. Prie vienos iš ligoninių, netoli nuo MIA "Rossija segodnia" atstovybės Tokijuje, taip pat nukrito medis. Čibos prefektūroje gausios liūtys auštant sukėlė nuošliaužą.

  Pirmadienį Tokijuje ir dar keliuose kituose miestuose buvo atšauktos bendrojo ugdymo įstaigų pamokos, nedirbo gamyklos.

  Dėl ciklono taip pat buvo atšaukta mažiausiai 200 vietinių ir keletas tarptautinių skrydžių. Taip pat pranešama, kad beveik 5 tūkst. keleivių, atvykusių į Tokijaus Naritos oro uostą, negali pasiekti miesto, nes buvo sustabdytas traukinių ir autobusų, vykstančių tarp pagrindinio sostinės oro uosto ir miesto centro, judėjimas. Dėl to žmonės turėjo valandų valandas laukti taksi, kai kurie greitkeliais ėjo pėsčiomis.

  Dar šia tema

  Uraganas "Dorianas" susilpnėjo iki trečios kategorijos
  Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip lėktuvas perskrido per "Doriano" epicentrą
  Uragano "Doriano" sukeltos bangos į paplūdimius išplovė kokaino pakuotes
  Tegai:
  stichinės nelaimės, taifūnas, Japonija

  Svarbiausios temos