19:58 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)
  37

  Pirmadienį Didžiosios Britanijos ir Airijos premjerai aptarė būsimą JK pasitraukimą iš ES

  VILNIUS, rugsėjo 9 — Sputnik. Britanijos ir Airijos nesutarimai klausimais, susijusiais su "Brexit", išlieka, tačiau pusės po abiejų šalių ministrų pirmininkų derybų sugebėjo susitarti dėl daugelio pozicijų, pranešė Didžiosios Britanijos vyriausybės kanceliarija.

  Pirmadienį Borisas Džonsonas ir Leo Varadkaras aptarė būsimą Didžiosios Britanijos pasitraukimą iš ES. Pagrindiniu ginčytinu klausimu, susijusiu su "Brexit", išlieka specialaus pasienio-muitinės režimo įvedimas tarp Britanijos ir Airijos sienos.

  Anksčiau Džonsonas pasiūlė iš susitarimo su ES panaikinti tokio režimo paminėjimą, Vokietija davė Britanijai 30 dienų išspręsti nesutarimus šiuo klausimu.

  "Ministrai pirmininkai šį rytą surengė pozityvų ir konstruktyvų susitikimą. Tai buvo svarbi ir tinkama proga lyderiams užmegzti santykius ir suprasti vienas kito pozicijas. Jie pažymėjo, kad diskusija buvo pradinė, buvo rasti bendri sąlyčio taškai, tačiau kai kuriose sferose vis dar yra reikšmingų nesutarimų", — teigiama pranešime.

  Ryte premjerai kalbėjosi daugiau nei pusvalandį per pusryčius, po to surengė derybas, kuriose dalyvavo abiejų šalių delegacijų nariai.

  "Didžioji Britanija ir Airija yra įsipareigojusios laikytis JK ir ES susitarimo nuostatų ir atkreipia dėmesį, kad derybų procesas [keičiant dokumento turinį — Sputnik] vyko darbo grupės Briuselyje formatu", — rašoma kanceliarijos pranešime.

  Kaip rašoma pranešime, premjerai susitarė dėl naujo susitikimo artimiausiu metu.

  Padėtis su "Brexit"

  Jungtinė Karalystė turi palikti ES ne vėliau kaip spalio 31 dieną, kaip tvirtai reikalauja dabartinis ministras pirmininkas Borisas Džonsonas. Tačiau Parlamentas priešinasi dabartiniam susitarimui su ES ir kartu nenori įgyvendinti "Brexit" be susitarimo. Europos Sąjunga peržiūrėti susitarimą atsisako.

  Daugelis šalių mano, kad galimas Britanijos pasitraukimas iš ES be susitarimo labai paveiktų tiek Europos, tiek Didžiosios Britanijos ekonomiką.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)

  Dar šia tema

  JK po "kietojo Brexit" ketina apriboti darbo migrantų iš ES buvimą šalyje
  Ekspertas: "kietojo Brexit" atveju pinigų įplaukos į Lietuvą sumažės
  Baltijos šalys įvertino "kietojo Brexit" poveikį ekonomikai
  Tegai:
  Londonas, Brexit, Airija, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos