01:26 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Pernai Europos Sąjungoje buvo užkirstas kelias trims tokiems galimiems išpuoliams — Prancūzijoje, Vokietijoje ir Italijoje

  VILNIUS, rugsėjo 10 — Sputnik. Europos teisėsaugos institucijos fiksuoja teroristų bandymus naudoti biologines medžiagas savadarbių sprogmenų gamyboje, rašoma Europos policijos agentūros (Europolo) dokumente.

  "2018 metais ES buvo užkirstas kelias trims teroristų sąmokslams naudojant biologines ir chemines medžiagas", — rašoma Europolo pranešime apie terorizmo grėsmes Europoje.

  Pažymima, kad buvo užfiksuoti "bandymai panaudoti savadarbius sprogmenis su toksiškomis cheminėmis ar biologinėmis medžiagomis".   

  Apie tris tokius įvykius pranešė Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos teisėsaugos institucijos. 2018 metų gegužę Prancūzijoje dėl įtarimo teroro išpuolio rengimu buvo sulaikytas Egipto pilietis, tų pačių metų vasarą Kelne sulaikytas Tuniso pilietis, o lapkritį Sardinijoje buvo areštuotas libanietis.

  Taip pat agentūra teigia, kad "2018 metais nebuvo gauta informacijos apie teroristų suorganizuotą radioaktyviųjų izotopų ar branduolinių medžiagų panaudojimą".

  Kaip ir ankstesniais metais, 2018-ais dauguma areštų, susijusių su terorizmu, buvo susiję su religiniu ekstremizmu (511 iš 1 056). ES valstybės pranešė, kad buvo užkirstas kelias 16 šios kategorijos nusikaltėlių rengtų teroro išpuolių, o tai "rodo ir tebetęsiantį didelį teroristų aktyvumą, ir pastangų kovoti su terorizmu veiksmingumą".

  Vidutinis suimtųjų amžius siekė 33 metus, beveik pusė įtariamųjų buvo jaunesni nei 30 metų, o 22% vyresni nei 40 metų. Didžioji dalis areštuotų asmenų buvo ES piliečiai.

  Dar šia tema

  Briuselyje suimtas įtariamasis dėl teroro išpuolių Paryžiuje
  Tegai:
  ES, terorizmas, teroro išpuolis, Italija, Vokietija, Prancūzija, Europolas

  Svarbiausios temos