15:34 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Pasak generolo, tikėtina, kad Maskva ketina grįžti prie vadinamojo "didžiojo žaidimo", kai tarp JK ir Rusijos vyko politinė ir diplomatinė konfrontacija

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Didžiosios Britanijos vyriausybės nepaprastųjų situacijų valdymo komitetas (COBRA) turėtų pereiti prie darbo ištisus metus, nes kyla grėsmė, kad Rusija gali atnaujinti vadinamąjį "didįjį žaidimą", perspėjo jungtinių pajėgų vadas Patrikas Sandersas. Apie tai rašo "The Telegraph".

  "Didysis žaidimas" yra istorinis terminas, nurodantis XIX amžiaus politinę ir diplomatinę konfrontaciją tarp Britanijos ir Rusijos imperijų dėl Afganistano ir kaimyninių teritorijų Centrinėje ir Pietų Azijoje.

  Anot generolo, "sugrįžimas į didžiųjų valstybių konkurenciją" reiškia, kad šiuolaikinis karas vyksta tiek mūšio lauke, tiek elektroninėje erdvėje.

  Sandersas pridūrė, kad vyriausybei reikia naujo būdo, kaip koordinuoti visus valdžios dispozicijoje esančius išteklius — nuo karinių priemonių iki institucijų, atsakingų už reagavimą į civilines krizes.

  Jo manymu, reakcija į Skripalių apnuodijimą Solsberyje praėjusiais metais buvo "neįtikėtinai efektyvi" ir tai buvo ypač geras pavyzdys, kaip įvairūs vyriausybės departamentai susibūrė spręsdami krizę.

  Kartu jis pabrėžė, kad dabar reikalinga nuolatinė nacionalinė įstaiga, galinti nedelsdama reaguoti į tokius įvykius, nes tokios šalys kaip Rusija ir Kinija grasina sugrįžti į "didįjį žaidimą" nauja forma, jo žodžiais tariant — "steroidais".

  Jis perspėjo, kad Britanijai kasdien gresia kibernetinės atakos "iš priešiškų valstybių ir ekstremistų" pusės.

  Jo nuomone, norint padidinti šalies atsparumą strateginėms grėsmėms, be jau esančio vyriausybės COBRA komiteto, turėtų būti sukurtas naujas antikrizinis mechanizmas.

  Skripalių byla

  Rusijos ir Britanijos santykiai pablogėjo dėl incidento Solsberyje, dėl kurio Londonas kaltina Maskvą.

  Praėjusių metų kovo pradžioje buvo apnuodytas buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis, nuteistas Rusijoje už išdavystę, ir jo dukra Julija. Londonas iškart apkaltino Maskvą užpuolimu, pastaroji kategoriškai viską neigia. Skripalių byla išprovokavo didelį tarptautinį skandalą.

  Rusija ne kartą siūlė bendrą tyrimą, tačiau Britanija nepaisė šios iniciatyvos ir neleido susitikti su Skripaliais. Be to, Užsienio reikalų ministerija apkaltino tuometinę ministrę pirmininkę Terezą Mei melu: ji teigė, kad nuodai buvo pagaminti Rusijoje, tačiau Porton Dauno laboratorijoje tai buvo paneigta.

  Dar šia tema

  Boriso Džonsono laukia "pažeminimas" ginče su Putinu
  Britų naikintuvai palydėjo Rusijos Su-30 virš Baltijos
  Žirinovskis pasiūlė išsiųsti RLDP deputatus į Londoną padėti Džonsonui
  Tegai:
  Rusija, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos