07:41 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)
  49

  Šio laikotarpio turėtų užtekti, kad Amerikos Aukščiausiasis Teismas peržiūrėtų ekstradicijos įstatymą

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. JAV kalinčios buvusios Lietuvos teisėjos Neringos Venckienės ekstradicija stabdoma trisdešimčiai dienų, rašo Amerikos žiniasklaida. Venckienės sūnus Karolis Venckus savo Facebook paskyroje patvirtino šią naujieną ir pasidalino JAV žiniasklaidos straipsniais.

  "Ekstradicija sustabdyta 30 dienų", — trumpai parašė Venckus.

  Amerikos žiniasklaidos duomenimis, ekstradicija sustabdyta 30 dienų todėl, kad tiek laiko prireiks JAV Aukščiausiajam Teismui peržiūrėti ekstradicijos įstatymą, pagal kurį Venckienė turi būti grąžinama į Lietuvą.

  Šiuo metu Venckienė yra įkalinta Čikagos federaliniame kalėjime. Ji tikėjosi gauti politinį prieglobstį Jungtinėse Valstijose, tačiau teismas šio klausimo nagrinėjimą atidėjo nuo 2019 iki 2022 metų.

  Praėjusių metų balandžio mėnesį JAV valstybės departamentas patvirtino Venckienės ekstradiciją į Lietuvą. Po to buvusi deputatė pateikė apeliacinį skundą su prašymu iš naujo apsvarstyti teismo sprendimą, o rugsėjį jos gynyba paprašė atidėti ekstradiciją.

  Kaip pranešė žiniasklaida, JAV valstybės departamentas nepateikė jokių priežasčių, dėl kurių patvirtino Venckienės ekstradiciją.

  Liepos pabaigoje Čikagos teismas atmetė buvusios Seimo narės apeliacinį skundą dėl jos ekstradicijos. Jau rugpjūtį Venckienės tėvai kreipėsi į Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą su prašymu garantuoti jos saugumą ekstradicijos į Lietuvą metu bei skirti jai švelnesnę kardomąją priemonę. Jų laiške pabrėžiama, kad Lietuvoje Venckienei buvo ne kartą grasinama atkeršyti, tačiau teisėsauga į šį faktą neatsižvelgė.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, kuri tapo pedofilų auka, teta. Lietuvos valdžios institucijos kaltina buvusią Seimo narę tuo, kad ji neįvykdė teismo sprendimo dėl savo brolio dukros perdavimo mergaitės motinai, be to, pasipriešino policijai.

  Venckienės brolis Drąsius Kedys pradėjo kovoti su pareigūnais, kurie smurtavo prieš jo dukrą, bet pats žuvo keistomis aplinkybėmis. Po to Deimantė gyveno su savo teta, tačiau teismas nusprendė, kad mergaitė turėtų būti grąžinta motinai, kuri įtariama tuo, kad asmeniškai prisidėjo prie seksualinio vaiko išnaudojimo.

  2012 metais ginkluoti policijos pareigūnai įsilaužė į Venckienės tėvų namus ir jėga paėmė Deimantę. Po to politikė buvo priversta emigruoti į JAV, kur ji apsigyveno netoli Čikagos ir dirbo floriste. Mergaitės buvimo vieta nežinoma.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (56)

  Dar šia tema

  JAV teismas dar kelioms savaitėms atidėjo Venckienės ekstradicijos klausimą
  JAV Kongresas ketina įteisinti pataisas, sustabdančias Venckienės ekstradiciją
  Čikagos teismas atmetė Venckienės apeliacinį skundą, ekstradicija nestabdoma
  Buvusi Seimo narė ir teisėja Neringa Venckienė bus grąžinta į Lietuvą
  Tegai:
  ekstradicija, JAV, Neringa Venckienė

  Svarbiausios temos