11:39 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)
  24

  Praeitais metais buvo pasirašytas nutarimas taikyti sankcijas už kišimąsi į valstybės vidaus reikalus, su galimybe kasmet jį pratęsti

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pratęsė sankcijų režimą dėl "užsienio šalių kišimosi į rinkimus", pranešė Baltieji rūmai.

  Vykdomasis nutarimas dėl sankcijų už kišimąsi buvo pasirašytas 2018 metų rugsėjo 12 dieną, su galimybe kasmet šį nutarimą pratęsti.

  "Nors nebuvo jokių įrodymų, kad užsienio valstybės galėjo daryti įtaką balsų skaičiavimui per bet kuriuos JAV rinkimus, užsienio valstybės istoriškai bandė pasinaudoti laisva ir atvira Amerikos politine sistema", — teigė Baltieji rūmai.

  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Tai, kad žmonės, visiškai ar iš dalies esantys už JAV ribų, gali kištis ar pakenkti visuomenės pasitikėjimui JAV rinkimais, pasitelkę neteisėtą prieigą prie rinkimų infrastruktūros ir priešrinkiminės kampanijos štabo arba propagandos ir dezinformacijos platinimą, reiškia tai, kad egzistuoja nepaprasta ir ekstraordinarinė grėsmė nacionaliniam saugumui ir JAV užsienio politikai", — teigiama pranešime.

  Formuluotė "nepaprasta ir ekstraordinarinė grėsmė" įprastai naudojama skelbiant nepaprastąją padėtį, leidžiančią nustatyti tam tikras sankcijas. Tokių situacijų JAV yra dešimtys.

  2016 metų spalį oficialūs JAV žvalgybos atstovai pareiškė, kad už kibernetines atakas JAV prezidento rinkimų metu atsakingi rusų programišiai. Pernai, gruodžio pabaigoje, Jungtinės Valstijos atsakė Maskvai į jos "kišimąsi" į prezidento rinkimus, paskelbdamos griežtas sankcijas dviem Rusijos žvalgybos agentūroms, išsiųsdamos 35 rusų agentus ir uždarydamos du Rusijai priklausančius pastatus JAV teritorijoje.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  Dar šia tema

  Trampas pasirašė dekretą dėl sankcijų už kišimąsi į JAV rinkimus
  Rusijos ambasada apkaltino Valstybės departamentą "megafono diplomatija"
  Tegai:
  rinkimai, sankcijos Rusijai, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos