09:24 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Įstatymas įsigalios kitų metų sausį

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasirašė įstatymą, panaikinantį parlamentinį imunitetą, pranešama oficialioje valstybės vadovo svetainėje.

  Įstatymas įsigalios 2020 metų sausio 1 dieną.

  Pažymima, kad naujojoje Ukrainos Konstitucijos redakcijoje nebebus įstatymo, pagal kurį parlamentarai negali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, sulaikyti ar areštuoti be Aukščiausiosios Rados sutikimo.

  Tačiau deputatai nėra teisiškai atsakingi už balsavimo rezultatus ar pasisakymus parlamente.

  Kaip praneša RIA Novosti, parlamentaras iš Ukrainos partijos "Opozicijos platforma — Už gyvybę" Vasilijus Nimčenko pareiškė, kad kitą savaitę partija Konstituciniame Teisme užginčys įstatymo dėl parlamentinio imuniteto panaikinimo priėmimą, nes jis neva priimtas su pažeidimais.

  Partija "Tautos tarnas" neigia, kad esama pažeidimų.

  2017 metų rudenį Ukrainos Parlamentas pateikė Konstituciniam Teismui nagrinėti du įstatymų projektus dėl parlamentinio imuniteto panaikinimo. Buvusio prezidento Petro Porošenkos inicijuotas įstatymo projektas numato panaikinti parlamentinį imunitetą nuo 2020 metų sausio 1 dienos, o deputatų įstatymo projektas — įsigaliojus atitinkamam įstatymui.

  Šalies Konstitucijos pataisoms priimti reikia ilgų procedūrų. Iš pradžių Konstitucinis Teismas turi patvirtinti tokių pataisų priėmimo galimybę, tada Rada gali priimti įstatymo projektą per pirmąjį svarstymą, tam reikia mažiausiai 226 balsų. Kitoje sesijoje Parlamentas gali priimti įstatymą, gavęs ne mažiau kaip 300 balsų.

  Dar šia tema

  Rada pranašauja ukrainiečiams "katastrofą" dėl Zelenskio partijos
  Verslininkas įvardijo sąlygą, kad Zelenskis būtų išrinktas antrai kadencijai
  Zelenskis įvardijo svarbiausią pasiekimą Ukrainos prezidento poste
  Tegai:
  Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos