22:11 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Remiantis "Kommersant" informacija, Rusijos užsienio reikalų ministerija neskuba pateikti teigiamų prognozių apie tai, kaip toliau vystysis Rusijos ir Ukrainos santykiai

  VILNIUS, rugsėjo 11 — Sputnik. Ukrainos valdžia pristabdė dvišalių susitarimų su Rusija nutraukimo procesą, praneša laikraštis "Kommersantant" su nuoroda į šaltinius Rusijos užsienio reikalų ministerijoje.

  Pažymima, kad santykių su Maskva nutraukimo link buvo žengta 2014 metais, atėjus į valdžią jau buvusiam Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai.

  Tų metų balandžio 1 dieną Ukrainos iniciatyva buvo denonsuota Rusijos ir Ukrainos draugystės, bendradarbiavimo ir partnerystės sutartis, o šių metų pradžioje nustojo galioti 1995 metais pasirašytas tarpvyriausybinis susitarimas "Dėl teisinės informacijos mainų".

  Praėjusių metų lapkritį Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas pareiškė, kad per pastaruosius kelerius metus Kijevas nutraukė 48 sutartis su Rusija. Jis taip pat pažadėjo, kad Ukraina pasitrauks dar iš 40 susitarimų, tačiau, anot šaltinių, šitai taip ir neįvyko.

  Kaip praneša "Kommersant", Kijevas jau ilgą laiką nesiunčia Maskvai pranešimų apie kokių nors susitarimų nutraukimą. Tokia pati situacija susiklostė ir aplink susitarimus, sudarytus NVS ribose ir kuriuose dalyvavo Ukraina.

  Pasak leidinio pašnekovų, Rusijos užsienio reikalų ministerija šią pauzę sieja su tuo, kad dabartinio Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio administracija kol kas susitelkusi į darbuotojų paskirstymą, todėl nėra laiko spręsti pasitraukimo iš susitarimų klausimus.

  Šaltinių teigimu, sutarčių nutraukimo praktikos atnaujinimas ar nutraukimas leis aiškiau suprasti, kas laukia Rusijos ir Ukrainos santykių esant naujai Kijevo valdžiai.

  Tarp Ukrainos ir Rusijos iki šiol galioja apie 400 susitarimų, praneša leidinys.

  Santykiai tarp šalių smarkiai pablogėjo 2014 metais valstybinio perversmo Kijeve ir referendumo Kryme fone. Pusiasalio gyventojai pasisakė už prisijungimą prie Rusijos, o Ukrainos rytuose atsirado nepripažintos Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikos (DLR ir LLR), nesutikusios su valdžios užgrobimu Kijeve.

  Maskva ne kartą buvo apkaltinta "kišimusi į Ukrainos reikalus", įskaitant dalyvavimu Donbaso konflikte. Rusija neigia kaltinimus ir pabrėžia, jog yra suinteresuota, kad kaimyninė šalis kuo greičiau įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Internete išjuokė Ukrainos deputato žodžius apie Rusijos "įbauginimą" raketomis
  "Istorinis veiksmas": Rusija ir Ukraina apsimainė kaliniais
  Lietuvos URM pakomentavo sulaikytųjų mainais tarp Ukrainos ir Rusijos
  Tegai:
  Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos