07:01 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  JAV naikintuvas F-35, archyvinė nuotrauka

  Lenkija tikisi įsigyti iš JAV naikintuvus F-35 pigiau, nei žada Pentagonas

  © Photo : LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA / Ieva Budzeikaite
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Pasak Lenkijos krašto apsaugos ministro, praeitą kartą, kai valstybė pirko iš JAV sistemas "Patriot", kainą pavyko sumažinti

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Lenkija tikisi, kad 32 karinių lėktuvų F-35 pirkimas jai kainuos žymiai mažiau nei 6,5 milijardo dolerių, apie kuriuos paskelbė Pentagonas, teigiama valstybės gynybos ministro Mariušo Blaščako (Mariusz Błaszczak) pranešime.

  Pentagonas anksčiau teigė, kad JAV valstybės departamentas patvirtino 32 naujausių naikintuvų F-35 pardavimą Lenkijai už 6,5 milijardo dolerių.

  Anot Blaščako, kaip ir neseniai sudarytos priešraketinės gynybos sistemų "Patriot" pirkimo sutarties atveju, Pentagono paskelbta kaina yra maksimali.

  "Ši kaina, kurią paskelbė Valstybės departamentas, yra maksimali kaina. Prieš metus, kai mes nusipirkome "Patriot" sistemą, didžiausia kaina buvo 10,5 milijardo JAV dolerių. Derybų metu mes pasiekėme mažesnę nei 5 milijardų dolerių kainą", — cituoja Lenkijos gynybos ministerijos vadovą RIA Novosti.

  Remiantis Lenkijos ministro pateikta informacija, būtinas JAV Kongreso sutikimas parduoti Lenkijai F-35 orlaivius bus priimtas "ne vėliau kaip per 15 dienų".

  Kartu jis artėjantį pirkinį laiko svarbiausiu Lenkijos kariuomenės istorijoje.

  "Tai yra svarbiausia Lenkijos kariuomenės istorijoje sutartis. Tai yra Lenkijos oro pajėgų įžengimas į naują erą. Tai yra karinės aviacijos pajėgumų, kurių iki šiol neturėjome, sukūrimas", — sakė Blaščakas.

  Manoma, kad F-35 pakeis Lenkijos turimus sovietų laikų lėktuvus MiG-29 ir Su-22, o Pentagonas tikisi, kad Varšuva neturės sunkumų integruoti naująjį orlaivį į savo ginkluotąsias pajėgas.

  Be to, Lenkija ketina įsigyti 20 raketų paleidimo įrenginių "HIMARS", taip pat šaudmenų bei mokymo ir logistikos paketų. Sutarties vertė yra 414 mln. JAV dolerių.

  "HIMARS" yra aukšto mobilumo raketų ir artilerijos sistema, naudojanti GMLRS-U/AW ir ATACMS valdomus šaudmenis. Šis raketų kompleksas gali pasiekti taikinius 300 kilometrų atstumu. Paleidimo įrenginys statomas ant šarvuotosios mašinos viršaus.

  Tokias raketų sistemas šiuo metu turi daugelis NATO kariuomenių.

  Dar šia tema

  Lenkija iš JAV įsigis 20 raketų paleidimo įrenginių "HIMARS"
  Lenkija ir JAV užbaigė derybas dėl karinių pajėgų didinimo
  Lenkija ir JAV pasirašė 5G tinklo saugumo deklaraciją
  Tegai:
  naikintuvai, JAV, Lenkija

  Svarbiausios temos