06:04 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
  38

  JK turėtų pasitraukti iš ES spalio 31 dieną, tačiau šalies Parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią "Brexit" be susitarimo, jei susitarimo su ES sąlygos nebus suderintos ir patvirtintos iki spalio 19 dienos

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Europos Parlamentas neprieštarauja, kad dar kartą būtų atidėtas "Brexit", jei tai bus susiję su tuo, kad, pavyzdžiui, siekiama išvengti "kietojo" ​​šalies pasitraukimo iš ES, spaudos konferencijoje sakė EP vadovas Davidas Sasolis (David Sassoli). Apie tai praneša naujienų agentūra RIA Novosti.

  "Atidėjimo klausimu... Esame atviri galimam atidėjimui, jei tai daroma dėl priežasties [pavyzdžiui — Sputnik], kad būtų išvengta "Brexit" be susitarimo", — sakė jis.

  Anot Sasolio, tokia nuomonė yra išreikšta Europos Parlamento rezoliucijoje, dėl kurios bus siūloma balsuoti kitos savaitės plenarinėje sesijoje. Šią rezoliuciją siūlo kelios politinės partijos, įskaitant tris didžiausias parlamentines grupes EEP, S&D ir "Renew Europe", dalyvaujant GUE/NGL ir Žaliųjų partijai. Taigi, kalbama apie penkių EP partijų iš septynių esamų pasiūlymą.

  JK turėtų pasitraukti iš ES spalio 31 dieną, tačiau Parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią "Brexit" be susitarimo, jei susitarimo su ES sąlygos nebus suderintos ir patvirtintos iki spalio 19 dienos. Kitu atveju Londonas turės prašyti pratęsti "Brexit" terminą.

  Galutinį sprendimą atidėti "Brexit" datą priima Europos Sąjungoje veikianti valstybių vadovų taryba. Vieną kartą jau buvo toks atidėjimas — nuo šių metų kovo 29 dienos iki spalio 31 dienos.

  Jei JK paliks ES be susitarimo, šalyje padidės elektros ir kuro sąnaudos, prasidės vaistų ir maisto trūkumas, sutriks transporto jungtys su žemynu, galimi protestai, teigiama pačios šalies vyriausybės anksčiau paskelbtuose dokumentuose.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Europos Komisija paragino pasiruošti galimam "kietajam Brexit"
  JK po "kietojo Brexit" ketina apriboti darbo migrantų iš ES buvimą šalyje
  Ekspertas: "kietojo Brexit" atveju pinigų įplaukos į Lietuvą sumažės
  Baltijos šalys įvertino "kietojo Brexit" poveikį ekonomikai
  Londone papasakota apie Britanijos ir Airijos nesutarimus dėl "Brexit"
  Tegai:
  ES, Brexit

  Svarbiausios temos