19:20 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Kita vertus, pasak eksperto, Rusijos stebėtojai retai kviečiami į aljanso pratybas

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Latvijos gynybos ministerija paragino Rusiją būti atviresnę per Baltijos regione vykdomas karines pratybas, kad būtų sumažinta tvyranti įtampa, praneša RT.

  Taip pat Latvijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius Janis Garisons pažymėjo, kad apie naujų NATO pajėgų dislokavimą kol kas nekalbama.

  Interviu Sputnik Lietuva Nacionalinio globaliojo saugumo tyrimų instituto Mokslo tarybos narys, Rusijos užsienio reikalų ministerijos MVTSI (Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto) Karinių-politinių tyrimų centro ekspertas Vladimiras Kozinas teigė, kad pratybų metu Rusija yra visiškai atvira savo sąjungininkams ir NATO narėms, tačiau kita vertus, sulaukia užsienio stebėtojų atsisakymo. 

  "Deja, iš kitos pusės, kai NATO pratybos vyksta skirtingose ​​pasaulio vietose, priešingai, Rusijos stebėtojai iš viso nėra kviečiami. Tokių atvejų, taip pat iš Baltijos šalių pusės, buvo daug. Ir jie nėra kviečiami dėl paprastos priežasties: šios pratybos — antirusiškos ir antibaltarusiškos", — teigė ekspertas.

  Kozinas priminė, kad beveik visose Šiaurės Atlanto aljanso pratybose naudojami taktiniai branduoliniai ginklai.

  "Visi trys Latvijos, Lietuvos ir Estijos aerodromai buvo rekonstruoti taip, kad juose būtų galima priimti strateginę aviaciją su ne tik įprastais, bet ir branduoliniais ginklais", — sakė Kozinas.

  Pasak eksperto, visi NATO vadovybės pareiškimai dėl pratybų ar atskirų NATO valstybių narių šia tema yra dviprasmiški ir dvejopi. Jie nemato nieko, kas vyksta iš jų pusės, tačiau jie bando apjuodinti Rusijos Federaciją ir Baltarusiją.

  Dar šia tema

  Lenkijos žurnalistas ragina užmegzti dialogą su Rusija
  Rusijos URM perspėjo ES dėl amerikiečių raketų dislokavimo
  Lenkija tikisi įsigyti iš JAV naikintuvus F-35 pigiau, nei žada Pentagonas
  Tegai:
  pratybos, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos