22:56 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  54

  Pasak "Société Générale" direktoriaus, didžiausią pavojų pasaulio ekonomikai kelia "Brexit", nes jo padarinius sunku nuspėti

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Didžiausia artimiausiu metu kylanti pasaulio ekonomikos rizika, panaši į 2008 metų krizę, — tai britų pasitraukimas iš Europos Sąjungos be susitarimo dėl šio proceso sąlygų, interviu RIA Novosti pasakė "Société Générale" direktorių valdybos pirmininkas Lorenzas Binis Smaghis (Lorenzo Bini Smaghi).

  Europos Parlamento pastatas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  "Pasaulio ekonomikai gresia keletas pavojų. Manau, kad didžiausias iš jų artimiausiu metu — "Brexit", nes labai sunku numatyti, kokią įtaką jis padarys pasaulio ekonomikai. Psichologinis poveikis pagrindiniams dalykams gali būti labai stiprus, poveikis finansų rinkoms taip pat gali būti labai destruktyvus, kaip mes matėme, pavyzdžiui, su "Lehman Brothers" 2008 metais. Turime atidžiai stebėti šį procesą", — sakė jis.

  Atsakydamas į klausimą apie "Lehman Brothers" paminėjimą "Brexit" kontekste ir tai, ar Didžiosios Britanijos "kietojo" pasitraukimo iš ES psichologinis ir ekonominis poveikis gali būti toks pat stiprus, kaip ir bankrutavus "Lehman Brothers", Smighis sakė: "Labai sunku nuspėti. Jei prisimenate istorijas per televiziją apie tai, kaip žmonės prarado darbą, stovėjo eilėse prie bankų (per krizę su "Lehman Brothers"), tai tikrai turėjo įtakos investuotojų vidinei būsenai".

  "Jei JK įvyks kažkas panašaus, kai žmonėms bus sunku rasti prekių parduotuvėse, tai šiandieninėje globalių medijų aplinkoje tai gali turėti įtakos pasaulio ekonomikai, realiajai ekonomikai ir finansiniam sektoriui", — tęsė jis.

  Paklaustas, ar bankų grupė ruošiasi atlikti papildomus veiksmus, kad atlaikytų galimo "kietojo Brexit" padarinius, "Société Générale" valdybos direktorius sakė: "Londone ir žemyne turime žmonių, tai yra, esame pakankamai lankstūs, kad galėtume greitai prisitaikyti (prie situacijos)".

  "Tai yra, mes laukiame, koks bus rezultatas. Nes klausimas kyla ne tik apie "Brexit", bet ir tai, koks bus susitarimas (ES ir Britanija) ir kiek mes galime padaryt iš Londono, kiek iš Paryžiaus, ir, galų gale, kokia bus investicijų, prekybos bankininkystės versle ateitis. Mums reikia lankstumo ir mes jį išlaikome, kad prisitaikytume nepriimdami sprendimų, kurie šiame etape yra negrįžtami", — pridūrė jis.

  JK turėtų pasitraukti iš ES spalio 31 dieną, tačiau Parlamentas priėmė įstatymą, kuriuo siekiama užkirsti kelią "Brexit" be susitarimo, jei susitarimo su ES sąlygos nebus suderintos ir patvirtintos iki spalio 19 dienos. Kitu atveju Londonas turės prašyti pratęsti "Brexit" terminą.

  Galutinį sprendimą atidėti "Brexit" datą priima Europos Sąjungoje veikianti valstybių vadovų taryba. Vieną kartą jau buvo toks atidėjimas — nuo šių metų kovo 29 dienos iki spalio 31 dienos.

  Jei JK paliks ES be susitarimo, šalyje padidės elektros ir kuro sąnaudos, prasidės vaistų ir maisto trūkumas, sutriks transporto jungtys su žemynu, galimi protestai, teigiama pačios šalies vyriausybės anksčiau paskelbtuose dokumentuose.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  Britanijoje pensininkė nusižudė dėl "Brexit"
  Finansų ministerija prognozuoja ekonomikos augimo sulėtėjimą
  Ekspertas: Baltijos šalys sugalvojo būdą, kaip gauti paramą iš ES ir JAV
  Tegai:
  ekonomika, Brexit

  Svarbiausios temos