00:05 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  141

  Iki šiol Vokietija negali atsikratyti griuvėsių, likusių ten, kur buvo Sovietų kariuomenės kareivinės

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Palikimas, likęs po Sovietų kariuomenės pasitraukimo iš Vokietijos, virto nuolaužomis ir griuvėsiais, kurie guli tarsi "prakeiksmas", rašo vokiečių bulvarinis laikraštis "Bild".

  Šiandien visur galima rasti sovietų kariuomenės buvimo pėdsakų, ir jie yra "prakeikti" dėl to, kad iki šiol taip ir nepavyksta jų atsikratyti, rašo leidinys.

  "Po kariuomenės išvedimo mūsų dispozicijoje atsidūrė 300 hektarų kareivinių. Mes kai kurias nugriovėme, pasodinome mišką, pastatėme saulės jėgainę. Visiems likusiems griuvėsiams taikoma istorinių paminklų apsauga", — paaiškino vienos iš Vokietijos komunų vadovas Ralfas Henzelis.

  Nors Vokietijos nacionalinis paminklų išsaugojimo komitetas tikisi atkurti objektus, neaišku, kas tuo turi užsiimti, pabrėžia leidinys. Tuo pačiu metu, kaip pažymėjo Kenigsbriuko meras, dalis griuvėsių negali būti nugriauta dėl paminklų apsaugos įstatymo, o kiti yra privati nuosavybė, laukia remonto ar yra draustinių teritorijoje.

  Be to, "nugriauti ir pašalinti šiuos "betoninius milžinus" tiesiog nėra pinigų", — daro išvadą "Bild".

  Vakarinė kariuomenės grupė — tai operacinis-strateginis teritorinis Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų susivienijimas, kuris laikinai buvo dislokuojamas Vokietijos teritorijoje. Iki 1992 metų kovo ši grupė buvo TSRS ginkluotųjų pajėgų dalis.

  1990 metų rugsėjį Vokietijos kancleris Helmutas Kolis ir TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas pasirašė susitarimą, reglamentuojantį kariuomenės buvimą ir išvedimą. Sutartyje buvo numatyta, kad visi Vokietijoje dislokuojami sovietų padaliniai turėjo palikti šalį nuo 1990 metų pabaigos iki 1994 metų.

  Po TSRS žlugimo 1992 metų kovo 4 dienos RTFSR prezidento dekretu Vakarinė kariuomenės pajėgų grupė buvo perduota Rusijos Federacijos jurisdikcijai, kuri prisiėmė įsipareigojimus ir toliau išvesti kariuomenę. Šis procesas buvo pabaigtas 1994 metų rugpjūčio 31 dieną.

  Dar šia tema

  Rusijos URM priminė, kad būtent TSRS išgelbėjo Europos demokratiją
  Latvijos užsienio reikalų ministras "išbraukė" Baltijos šalis iš TSRS istorijos
  Profesorius: Lenkija siekia "nusiplauti rankas" Antrojo pasaulinio karo istorijoje
  Ekspertas: Vakarai nesugebės "ištrinti istorinės tiesos"
  Rusija išslaptino dokumentus, susijusius su Antrojo pasaulinio karo pradžia
  Tegai:
  TSRS, Rusija, Vokietija

  Svarbiausios temos