23:36 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Ukrainos gynybos ministerija pridūrė, kad JAV įslaptino informaciją apie "Javelin" sistemų naudojimo kontrolę Ukrainoje

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Ukrainos gynybos ministerija pranešė, kad šiemet planuoja iš JAV nusipirkti prieštankines raketų sistemas "Javelin", praneša RIA Novosti.

  "Ukrainos gynybos ministerija nuo 2019 metų planavo tiesioginius JAV prieštankinių raketų sistemų "Javelin" ir raketų pirkimus pagal JAV vyriausybės FMS programą (ginklų ir karinės įrangos pardavimo užsienio karinėms pajėgoms programa)", — pranešė naujienų agentūra "UNN".

  Tikslus kompleksų skaičius ir suma nenurodomi.

  Ukrainos gynybos ministerija pridūrė, kad JAV įslaptino informaciją apie "Javelin" sistemų naudojimo kontrolę Ukrainoje.

  2017 metais JAV administracija patvirtino ginklų, tarp jų ir prieštankinių raketų sistemų "Javelin", tiekimą į Kijevą. Ankstesnė Barako Obamos administracija, nepaisydama nuolatinių Ukrainos prašymų, atsisakė tai daryti. O šiuo metu "Javelin" sistemos jau pristatytos į Ukrainą.

  Rusija ne kartą perspėjo apie kitų šalių planus tiekti ginklus Ukrainai, nes šis žingsnis tik dar labiau sustiprins konfliktą Donbase. Kaip ne kartą pareiškė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, ginklų tiekimas Ukrainai iš išorės neprisidės prie Donbaso krizės sprendimo ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

  Dauguma Europos politikų pasisakė prieš ginklų tiekimą Ukrainai. Buvęs ESBO pirmininkas, Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmajeris teigė, kad ginklų tiekimas Ukrainai yra labai rizikingas ir neproduktyvus krizės sprendimo būdas.

  Dar šia tema

  Lietuva ir Latvija ruošia atvykstančius Ukrainos vaikus kariuomenei
  Žiniasklaida: Trampas paprašė peržiūrėti karinės pagalbos Ukrainai programą
  Lukašenka paaiškino, kodėl Baltarusija uždarė sieną su Ukraina
  Tegai:
  ginklų tiekimas, priešraketinės gynybos sistema, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos