17:39 2020 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Kam mums reikalinga sauskelnių keitimo mašina ir kaip keičiasi temperatūra Prancūzijos paštininkų kirkšnyje? JAV įteikti apdovanojimai už beprasmiškiausius mokslinius tyrimus

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Antinobelio premijos įteikimo ceremonija įvyko JAV praėjusį vakarą. Ši premija kasmet skiriama už mokslinius tyrimus, kurie "iš pradžių priverčia jus pasijuokti, o paskui — susimąstyti".

  Daugelis apdovanojimų pelniusių tyrimų atrodo beprasmiški ar absurdiški. Tačiau, organizatorių manymu, jie vis tiek turi mokslinės vertės. Galbūt kol kas ji tiesiog nesuprantama amžininkams.

  Nešvarūs rumunų pinigai

  Šiais metais organizatoriai liko ištikimi sau ir išrinko ekscentriškiausius mokslinius tyrimus, kokius tik galima įsivaizduoti.

  Taigi, Irano mokslininkas Imanas Farahbakšas gavo premiją inžinerijos srityje už mašiną, galinčią pakeisti kūdikių sauskelnes. Mokslininkas jau užpatentavo ją JAV.

  O apdovanojimas medicinos srityje atiteko moksliniams tyrimams, kurie patvirtino, kad gyvūnų dresūra, naudojant mašinos skleidžiamus garsus, taip vadinamasis operantinis mokymas, labai tinka chirurgams rengti.

  Bendras Nyderlandų ir Turkijos mokslininkų darbas gavo apdovanojimą už nešvariausių pinigų pasaulyje nustatymą. Pasirodo, tai yra Rumunijos centrinio banko banknotai. Ant jų naudojamo polimero bakterijos dauginasi geriausiai, o ant Amerikos ir Kanados dolerių — ne taip gerai.

  29-ая ежегодная церемонии вручения Шнобелевской премии в Кембридже, 12сентября 2019 года
  © REUTERS / BRIAN SNYDER
  Antinobelio premija — tai visada laisva ir linksma. Ceremonijos metu žiūrovai paleidžia popierinius lėktuvėlius į sceną Harvardo universitete

  Temperatūra paštininko kirkšnyje

  Japonijos mokslininkai pelnė apdovanojimą už daugelį metų atliktus tyrimus fiziologijos srityje — jie paskaičiavo, kiek seilių per dieną išskiria penkerių metų vaikas.

  Pica padeda išvengti ligų ar net mirties, tačiau tik tuo atveju, jei ji paruošta ir suvalgyta Italijoje. Prie šios išvados priėjo mokslininkas, žinoma, iš Italijos, Silvanas Galusas.

  Vienu žaviausių tyrimų tapo Rodžerio Miusse ir Buraso Bengudifo darbas apie temperatūrų skirtumą apsirengusių ir nusirengusių prancūzų paštininkų kirkšnyje. Paaiškėjo, kad po drabužiais kairioji sėklidė paprastai yra šiltesnė už dešiniąją.

  Taikos premiją gavo keli mokslininkai iš skirtingų šalių, kurie nustatė malonių pojūčių, atsirandančių kasymo metu, matavimo skalę.

  Нобелевский лауреат по физике 1990 года Джером Фридман (справа) играет роль Ученика в школе во время мини-оперы Создания привычки на 29-й Первой ежегодной церемонии вручения Шнобелевской премии в Гарвардском университете в Кембридже, штат Массачусетс, США, 12 сентября, 2019
  © REUTERS / BRIAN SNYDER
  1990 metų Nobelio premijos laureatas fizikos srityje Džeromas Friedmanas vaidina mokinio mokykloje vaidmenį pasirodyme 2019 metų Antinobelio premijos įteikimo ceremonijos metu Harvardo universitete Kembridže, Masačusetso valstijoje, JAV, 2019 metų rugsėjo 12 d.

  Kol mergaitė pasakys, kad jai nuobodu

  Prizus įteikia tikri Nobelio premijos laureatai — šiemet ceremonijoje jų buvo keturi. Nugalėtojai gauna 10 trilijonų Zimbabvės dolerių banknotą hiperinfliacijos šioje šalyje laiku.

  Ceremoniją lydi parodijos ir paskaitos, kuriose ekspertams suteikiama galimybė paaiškinti savo darbą iš pradžių per 24 sekundes, o po to — septyniais žodžiais.

  Laureatams, kurie išdrįsta ateiti į apdovanojimą, skiriama viena minutė kalbėti nuo scenos, kuriai praėjus aštuonerių metų mergaitė prašo jų nustoti kalbėti ir pareiškia, kad jai nuobodu.

  Dar šia tema

  Kinijoje pirmą kartą klonuotas kačiukas komerciniams tikslams
  Mokslininkai: gazuoti gėrimai gali sukelti ankstyvą mirtį
  Mokslininkai apibendrino Lochneso pabaisos paieškų metinius rezultatus
  Mokslininkai išsiaiškino, kokią informaciją moterys įsimena geriau nei vyrai
  Tegai:
  premija, JAV

  Svarbiausios temos