18:46 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (110)
  46

  Pasak analitiko, ginkluotas konfliktas šalyje tikrai baigėsi, tačiau dabar reikia padėti Damaskui atsigauti ir pašalinti karo padarinius

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Karo Sirijoje pabaiga yra didelis laimėjimas, tačiau vis dėlto lieka dar daug sunkumų ir problemų, kurias reikia spręsti, o JAV tam trukdo, teigia karo politikos analitikas Andrejus Koškinas.

  Penktadienį Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paskelbė apie karo Sirijoje pabaigą.

  Interviu Sputnik radijui Koškinas pažymėjo, kad, be abejo, nutraukti karo veiksmai Sirijoje — didelis laimėjimas, tačiau vis dar yra daug sunkumų.

  "Priešakyje yra perkėlimas į politinio reguliavimo plotmę, tinkamos Konstitucijos priėmimas ir santykių, užtikrinančių demokratinius rinkimus ir valdžios sukūrimą, užmezgimas, tačiau svarbiausia, kad dabar reikia atkurti šalį, būtent ekonomikos sektorių, socialinį sektorių. Padaryti taip, kad pabėgėliai grįžtų į savo namus ir gyvenimas pagerėtų. Tikrai yra ką nuveikti", — sakė Koškinas.

  Tuo tarpu, pasak politologo, JAV visomis priemonėmis trukdo atkurti Siriją po karo.

  "Šiandien Jungtinės Valstijos sudaro dideles kliūtis ir verčia savo sąjungininkus boikotuoti pagalbą Sirijai. Visa tai sukelia daug papildomų sunkumų civiliams ir neleidžia jiems jaustis laisviems ir saugiems", — pridūrė jis.

  Lavrovas, paskelbęs apie karo Sirijoje pabaigą, tvirtino, kad "šalis palaipsniui grįžta prie normalaus, ramaus gyvenimo", nors įtampos vis dar yra Sirijos vyriausybės nekontroliuojamose teritorijose, tokiose kaip Idlibas ir rytinis Eufrato upės krantas. Šiomis sąlygomis svarbu skatinti ilgalaikį krizės sprendimą šalyje ir regione.

  Konfliktas Sirijoje tęsiasi jau aštuonerius metus. 2015 metais į Rusijos vadovybę kreipėsi Sirijos lyderis Bašaras al-Asadas su prašymu suteikti karinę paramą. Nuo tų metų rugsėjo pabaigos Rusijos pajėgos pradėjo iš oro atakuoti teroristų infrastruktūrą.

  2017 metų pabaigoje buvo paskelbta, kad "Islamo valstybė"* nugalėta. Pasak ekspertų, dabar reikia spręsti pagrindinius politinio sureguliavimo, Sirijos atkūrimo ir pabėgėlių sugrįžimo klausimus.

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (110)

  Dar šia tema

  Akademikas pasakė, kas gali tapti branduolinio karo priežastimi
  Zacharova patarė JAV negąsdinti Rusijos sankcijomis
  Žiniasklaida: Sirijos oro pajėgos smogė Turkijos konvojui Idlibe
  Tegai:
  karas, JAV, Sirija

  Svarbiausios temos