20:56 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai (14)
  83

  Pasak JAV diplomato, su Zelenskiu Putinas jau pasikalbėjo tiek, kiek nesikalbėjo su Porošenka per visą jo valdymo laikotarpį

  VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Laikinasis JAV reikalų patikėtinis Ukrainoje Viljamas Teiloras (William Taylor) įvertino, kaip dažnai Vladimiras Putinas bendravo su dviem Ukrainos lyderiais — Petro Porošenka ir Vladimiru Zelenskiu.

  "Prezidentas Putinas atsakė į tris prezidento Zelenskio skambučius ir nemanau, kad jis atsakė į tiek daug prezidento Petro Porošenkos skambučių", — UNIAN agentūra cituoja diplomatą.

  Jo nuomone, Putino ir Zelenskio bendravimas rodo tam tikrą pažangą santykiuose tarp Maskvos ir Kijevo.

  Teiloras taip pat teigė, kad dviejų lyderių dialogas potencialiai žada "gerus dalykus".

  Putinas ir Zelenskis rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais surengė tris pokalbius telefonu. Buvo aptarti kalinių išlaisvinimo vienu metu ir konflikto Donbase sprendimo klausimai.

  Keturių Ukrainos saugumo pajėgų karių mirtį Donbase Zelenskis pavadino "sunkiausiu momentu valstybės vadovo pareigose".

  Trečiojo pokalbio metu po abipusio nuteistųjų išlaisvinimo Rusijos ir Ukrainos prezidentai paskelbė didelę šio proceso svarbą gerinant santykius.

  Rugsėjo 7 dieną Rusija ir Ukraina apsimainė kaliniais. Iš viso mainuose dalyvavo po 35 žmones iš abiejų pusių. Tarp jų buvo portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis, kuris buvo sulaikytas Kijeve praėjusių metų gegužės 15 dieną.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova pabrėžė, kad tai, kas įvyko (mainai), yra politinės valios ir sistemingo bei kruopštaus darbo rezultatas.

  Temos:
  Rusijos ir Ukrainos kalinių mainai (14)

  Dar šia tema

  Putinas ir Zelenskis pirmąkart pasikalbėjo telefonu
  Putinas ir Zelenskis ras išeitį iš krizės, mano Ukrainos prodiuseris
  Putinas ir Zelenskis telefonu aptarė situaciją Donbase
  Tegai:
  Petro Porošenka, Vladimiras Zelenskis, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos