14:15 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  114

  Pasak Ukrainos ministro pirmininko, norint įgyvendinti šį didelio masto projektą reikia susitarti su šalimis, kurias kirs vandens kelias

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Ukrainos vyriausybė ketina įgyvendinti planus sukurti jūros kelią tarp Juodosios ir Baltijos jūrų, sakė šalies ministras pirmininkas Aleksejus Gončarukas metiniame Jaltos Europos strategijos susitikime Kijeve.

  "Turime pabandyti sukurti ir sujungti, pavyzdžiui, Baltijos jūrą ir Juodąją jūrą", — cituoja Ukrainos vyriausybės vadovą RIA Novosti.

  Anot Gončaruko, norint įgyvendinti šį didelio masto projektą, reikia tartis su kaimyninėmis šalimis, per kurias šis kelias gali eiti. Ministras pirmininkas pridūrė, kad jau pradėtas darbas organizuoti vandens kelią.

  Pasak ministro pirmininko, yra keturiasdešimt vandens kelių, dėl kurių reikia derėtis su Lenkija ir Baltarusija. Gončarukas pažymėjo, kad norint pasiekti pažangą šiuo klausimu, Kijevui reikia konstruktyvių santykių su Varšuva ir Minsku.

  Jis pridūrė, kad Ukraina taip pat dirba ties kitų ambicingų infrastruktūros projektų.

  Prieš keletą metų Lenkija aktyviai skatino laivybos maršruto iš Juodosios į Baltijos jūrą sukūrimą. Prieš dvejus metus tokio projekto kaina buvo įvertinta apie 12 milijardų eurų, o pagrindiniai maršruto sukūrimo darbai turėjo vykti Lenkijos teritorijoje.

  Rusijos ekspertas, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės prorektorius Aleksandras Zubecas tada pakomentavo šią informaciją, pažymėdamas, kad Pripetės upė, galinti sujungti Dneprą ir Vyslą, yra per siauro pločio ir dideli laivai negalės praplaukti. Todėl kanalas negalės veikti ištisus metus.

  Dar šia tema

  "Valio" pradės gaminti produktus iš Baltijos jūros dumblių
  Iš Baltijos jūros dugno dingo Vokietijos povandeninė observatorija

  Svarbiausios temos