09:12 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Ledininis urvas buvo rastas per pirmąsias Antarktidos ekspedicijas, tačiau prieš keletą metų ledynas persikėlė į vandenyną ir įėjimas buvo užblokuotas

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. 24-osios Ukrainos ekspedicijos į Antarktidą dalyviai iš naujo atrado ledyninį urvą, pranešė Švietimo ir mokslo ministerijos spaudos tarnyba.

  Urvas Galindez saloje, kur yra Ukrainos "Akademik Vernadsky" stotis, rastas per pirmąsias Antarktidos ekspedicijas.

  "Įėjimas į jį buvo iš salos kranto priešais stotį, ledyno viršuje. Tačiau paaiškėjo, kad prieš keletą metų šis ledynas persikėlė į vandenyną ir įėjimas buvo užblokuotas", — sakė ministerijoje.

  24-osios ekspedicijos vadovas Igoris Dikij prisipažino, kad iš karto aptikti urvo nebuvo įmanoma.

  "Buvo keletas nesėkmingų bandymų jį rasti iš Penolos sąsiaurio. Tačiau ledyne nuo senojo britų bazės muziejaus pasisekė: radome įėjimą į pamestą urvą", — sakė jis.

  Bendras per tris aukštus esančių urvų pralaidų plotis yra apie 200 metrų, jame yra ledo upės ir du ežerai. Be to, mokslininkai rado paukščio plunksną, kuri "tikrai nepriklauso pingvinui". Tyrimų pavyzdžiai jau buvo išsiųsti į Ukrainą.

  "Akademik Vernadsky" stotis veikia nuo 1996 metų. Ją 1953 metais Galindez saloje įkūrė britų tyrinėtojai pavadinimu "Faradei", vėliau ji neatlygintinai buvo perkelta į Ukrainą.

  Dar šia tema

  "National Geographic" paaiškino, dėl ko Baltijos šalys gali atsidurti po vandeniu
  Po Grenlandijos ledynais aptikta daugiau nei 50 ežerų
  Tegai:
  ekspedicija, mokslo tyrimai, Antarktida

  Svarbiausios temos