08:52 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Baltijos jūra

  Krymas sureagavo į Kijevo idėją sujungti Baltijos ir Juodąją jūras

  © Depositphotos/ Martins Vanags
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  10001

  Kaip pažymėjo deputatas, Kijevas neturi jokios strategijos, kaip įgyvendinti tokią idėją, tačiau pastebimas "pasigyrimas ir nesveikas azartas"

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos deputatas Ruslanas Balbekas sureagavo į Ukrainos ministro pirmininko Aleksejaus Gončaruko idėją sujungti Baltijos ir Juodąją jūras.

  "Tai panašų į šūkius iš kategorijos "nulyginsime kalnus, o upes pasuksime atbulai". Ar turi prasmę toks globalus reljefo pertvarkymas?" — pareiškė jis interviu leidiniui "Izvestija".

  Anot Balbeko, Kijevas neturi jokios strategijos, tačiau pastebimas "pasigyrimas ir nesveikas azartas". Be to, pasak Rusijos deputato, aplinkosaugininkai ir aktyvistai gali labai neigiamai įvertinti Gončaruko pasiūlymą.

  Anksčiau Gončarukas pareiškė, kad Ukrainos ministrų kabinetas ketina sujungti Baltijos ir Juodąją jūras vandens keliu. Anot jo, "tai visiškai realu". Vyriausybės vadovo teigimu, projekto įgyvendinimui būtina susitarti su Lenkija ir Baltarusija.

  Kalbama apie dviejų jūrų sujungimą per bendrą laivybai tinkamų upių ir kanalų sistemą, kuri gali būti sukurta trijų šalių teritorijoje.

  Dar šia tema

  Iš Baltijos jūros dugno dingo Vokietijos povandeninė observatorija
  "Valio" pradės gaminti produktus iš Baltijos jūros dumblių
  Lenkija svarsto apie galimą AE statybą Baltijos jūros pakrantėje
  Tegai:
  Ukraina, Rusija, Juodoji jūra, Baltijos jūra

  Svarbiausios temos