22:21 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Buvęs Katalonijos vyriausybės vadovas Karlesas Pučdemonas

  Pučdemonas pareiškė, kad reikia gerinti Vakarų ir Rusijos santykius

  © AP Photo / Emilio Morenatti
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (231)
  39 0 0

  Buvusiam Katalonijos vyriausybės vadovui absurdu atrodo tai, kad dabar Vakarai turi daugiau problemų su Rusija nei TSRS metu

  VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Rusija ir Vakarai turėtų užmegzti santykius, tai atitinka jų abipusius interesus, tokią nuomonę išreiškė buvęs Katalonijos vyriausybės vadovas Karlesas Pučdemonas (Carles Puigdemont) interviu RIA Novosti.

  "Man atrodo absurdu tai, kad dabar turime daugiau problemų su Rusija nei sovietmečiu. Esu įsitikinęs, kad ateitis bus pasiekta vykstant Vakarų ir Rytų dialogui ir bendradarbiavimui, todėl santykių gerinimas yra tiek Rusijos, tiek ES interesais", — pasakė Pučdemonas.

  Jis priminė, kad nuo tarpusavio sankcijų įvedimo momento praėjo jau penkeri metai.

  "Ir mes matome, kokių rezultatų jos lėmė. Atėjo laikas tai pakeisti. Tai galėtų tapti pirmu žingsniu prie to, kad Europa taptų pagrindine veikėja sprendžiant Ukrainos krizę", — pridūrė politikas.

  Karlesas Pučdemonas šiuo metu gyvena Belgijoje, jis paliko Ispaniją 2017 metų spalio pabaigoje po to, kai Katalonijos parlamentas paskelbė nepriklausomybę, remiantis neteisėto referendumo dėl apsisprendimo rezultatais. Pučdemonas buvo įtrauktas į Europos ieškomų asmenų sąrašą, tačiau Vokietijos teismas po buvusio Katalonijos vadovo sulaikymo Vokietijoje atsisakė jį išduoti Ispanijos valdžios institucijoms sukilimo organizavimo kaltinimų pagrindu, apsiribojęs tik sutikimu išduoti jį valstybės lėšų iššvaistymo pagrindu.

  Po to Madridas atšaukė Europos orderį Pučdemono areštui. Orderis jo areštui Ispanijoje lieka galioti.

  Pagal gegužę įvykusių rinkimų rezultatus Pučdemonas buvo išrinktas į Europos Parlamentą, tačiau neatvyko į Ispaniją atlikti formalias procedūras, todėl oficialiai nebuvo pripažintas deputatu. Byla nagrinėjama Europos Sąjungos Teisme, kurio būstinė yra Liuksemburge.

  Interviu RIA Novosti Pučdemonas pareiškė, kad jis tikisi, jog nuosprendis bus jam palankus.

  "Nuo to laiko, kai milijonai piliečių išrinko mane į Europos Parlamentą, Ispanijos valdžia daro viską, kas įmanoma, kad sukliudytų man atstovauti savo rinkėjams Briuselyje. Kaip pretekstą jie naudoja faktą, kad man reikia vykti į Madridą ir duoti ištikimybės Ispanijos konstitucijai priesaiką. Šis reikalavimas pažeidžia Europos teisę ir mes tikimės, kad Europos Sąjungos Teismas kuo greičiau pasisakys mūsų naudai, nors ir nežinome, kada tikėtis sprendimo", — pasakė jis.

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir Krymo situacijos, kai po referendumo pusiasalis tapo Rusijos teritorijos dalimi. Vakarai, kaltindami Rusijos Federaciją, paskelbė sankcijas. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, nustatė importo atsisakymo kursą ir nuolat primena, kad kalbėtis sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Pastaruoju metu ES šalyse vis labiau siūloma panaikinti sankcijas prieš Rusijos Federaciją.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (231)

  Dar šia tema

  Ekspertas pakomentavo naujas JAV sankcijas Skripalių byloje
  Baltijos šalių ekonomika orientuojasi į Rusiją
  Zacharova patarė JAV negąsdinti Rusijos sankcijomis
  Baltijos šalys meilikauja sau tikindamos, kad Rusija gali jas užpulti
  Tegai:
  Rusija, ES

  Svarbiausios temos