09:40 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  Kaip anksčiau pareiškė JAV diplomatas, Vašingtonui ir Belgradui atėjo laikas judėti į priekį dvišalių santykių srityje

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Vašingtonas turėtų atsiprašyti už Jugoslavijos bombardavimą, ir tik tada raginti serbus "judėti į priekį", mano oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  Savo Facebook paskyroje diplomatė pateikė citatą iš žiniasklaidos, kurioje JAV ambasadorius Serbijoje Kailas Skotas (Kyle Scott) ragina serbus "pažvelgti plačiau" į jų šalies bombardavimą, įvykusį 1999 metais.

  Kaip pareiškė Skotas, negalima "atsukti laiko atgal", tačiau JAV ir Serbijos santykiai, "išskyrus 1990-uosius metus, istoriškai "buvo puikūs". Dabar, pasak JAV ambasadoriaus, atėjo "laikas judėti į priekį" ir "gerinti santykius".

  Savo ruožtu Zacharova pažymėjo, kad pirmiausia JAV turėtų atsiprašyti už bombardavimą, išmokėti kompensacijas žuvusiųjų šeimoms ir visiems nukentėjusiems ir tik tada, "sukūrusios tinkamą", o ne suskaldytą ir toksišką pagrindą, raginti "judėti į priekį".

  1999 metais NATO pajėgos neteisėtai bombardavo Jugoslaviją (tuo metu jos sudėtyje buvo Serbija ir Juodkalnija) ginkluoto konflikto tarp Albanijos separatistų ir teisėtos Serbijos armijos bei policijos fone.

  2004 metų pavasarį Kosovo albanai surengė pogromus, kurie lėmė masinį serbų perkėlimą iš regiono ir daugelio istorinių bei kultūrinių paminklų sunaikinimą.

  Po to, 2008 metų vasarį, Kosovo ir Albanijos struktūros Prištinoje vienašališkai paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos. Dabar šios šalies nepripažįsta Serbija, Rusija, Kinija, Izraelis, Iranas, Ispanija, Graikija ir kai kurios kitos šalys.

  Dar šia tema

  Rusija išbraukė NATO iš ateities: ką tai reiškia Baltijos valstybėms
  Serbija atsisakė taikyti sankcijas Rusijai
  Vengrija pasisakė už greitesnį Serbijos ir Juodkalnijos įstojimą į ES
  Tegai:
  JAV, Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM), Serbija, Jugoslavija, Rusija, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos