00:56 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Kaip pažymėjo juristas Andrejus Portnovas, šiuo atveju "nėra jokių asmeniškumų, tiesiog vagis turėtų sėdėti kalėjime"

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Kijevo Pečiorsko rajono teismas Valstybinio tyrimų biuro prašymu areštavo buvusiam Ukrainos prezidentui Petro Porošenkai priklausančios gamyklos "Kuznica na Rybalskom" turtą ir korporacines teises. Apie tai pranešė juristas Andrejus Portnovas.

  "Aktyvai areštuoti mano prašymu baudžiamojo proceso dėl neteisėtų pajamų legalizavimo ir plovimo bei mokesčių vengimo eigoje. Pagrindiniai kaltinamieji byloje yra Porošenka ir [Sergejus] Tigipka (Ukrainos verslininkas — Sputnik)", — parašė jis savo Telegram kanale.

  Portnovas "Kuznica na Rybalskom" pavadino vienu pagrindinių Porošenkos aktyvų.

  Ukrainos Valstybinis tyrimų biuras iškėlė daugiau nei dešimt baudžiamųjų bylų prieš buvusį prezidentą ir jo politinės aplinkos atstovus. Dar trijose baudžiamosiose bylose Porošenka įvardytas kaip liudytojas.

  Teisėsaugininkai tiria bylas dėl pajamų, gautų galimai neteisėtu būdu, legalizavimo, ir galimo kišimosi į teisėjų veiklą. Porošenka taip pat kaltinamas valdžios užgrobimu, piktnaudžiavimu įgaliojimais ir valstybės išdavyste.

  Buvęs Ukrainos lyderis kelis kartus davė parodymus byloje dėl gamyklos "Kuznica na Rybalskom" pardavimo ir mokesčių vengimo perkant televizijos kanalą "Priamoj". Tuo tarpu Porošenka keletą kartų neatvyko kai buvo kviečiamas į Valstybinį tyrimų biurą. Anot jo advokato Igorio Golovanio, buvęs prezidentas neatvyko dėl darbo Aukščiausiojoje Radoje, taip pat dėl ​​pavėluoto teismo šaukimo įteikimo.

  Tuo tarpu Portnovas ironiškai priminė buvusiam prezidentui apie naują apklausą, į kurią jis turi atvykti trečiadienį.

  Dar šia tema

  Porošenka iškviestas į apklausą dėl mokesčių vengimo
  Porošenka po apklausos apmėtytas kiaušiniais
  JAV verslininkas apkaltino Porošenką atėmus milijardus dolerių iš Ukrainos
  Ukrainos teisėjas įvertino bylų prieš Porošenką perspektyvas
  Kijevo teismas įpareigojo iškelti bylą Porošenkos atžvilgiu
  Radoje Zelenskio administracijos vadovas parodijavo Porošenką — video
  Tegai:
  Ukraina, Petro Porošenka

  Svarbiausios temos