12:05 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  132

  Modelio autoriai nurodo, jog projektą "motyvuoja poreikis pabrėžti galimas katastrofiškas dabartinių JAV ir Rusijos branduolinio karo planų pasekmes"

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Amerikos mokslininkai — dalyvaujantys "Science and Global Security" (SGS) projekte Prinstono universitete, sukūrė ginkluoto konflikto, kuriame panaudotas branduolinis ginklas, tarp JAV ir Rusijos modelį, pagal jų scenarijų per pirmąsias karo valandas daugiau nei 90 milijonų žmonių gali žūti ir būti sužeisti, praneša RIA Novosti.

  Modelio autorius Aleksas Gleseris YouTube ir oficialioje projekto "Mokslas ir globalus saugumas" svetainėje paskelbė keturių minučių trukmės vaizdo įrašą "Planas A", kuriame pateiktas JAV ir Rusijos branduolinės konfrontacijos modelis.

  Pagal scenarijų konfliktas prasideda nuo įprastų ginklų naudojimo, tačiau tada Rusija vykdo įspėjamąjį branduolinį smūgį Vokietijos ir Lenkijos pasienio teritorijose, kad atgrasytų JAV ir NATO pajėgas Europoje.

  Vėliau NATO reaguoja Kaliningrado srityje. Dėl to, remiantis siūlomu scenarijumi, konfliktas išsivysto į taktinį branduolinį karą Europoje, o vėliau plinta į JAV ir Rusiją.

  "SGS sukūrė tikėtino karo veiksmų tarp JAV ir Rusijos eskalavimo modelį, atsižvelgdama į realias branduolinių pajėgų pozicijas, taikinius ir mirčių apskaičiavimus. Remiantis skaičiavimais, per pirmąsias kelias konflikto valandas bus nužudyta ir sužeista daugiau nei 90 milijonų žmonių", — nurodyta svetainėje.

  Modeliavimo autoriai nurodo, kad projektą "motyvuoja poreikis pabrėžti galimas katastrofiškas dabartinių JAV ir Rusijos branduolinio karo planų pasekmes".

  Anksčiau užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas teigė, kad neatsakingi JAV prezidento administracijos Donaldo Trampo veiksmai padidina branduolinio konflikto riziką, Maskva yra priversta į tai reaguoti.

  Anot jo, tokio konflikto rizika dabar žymiai didesnė, nei buvo anksčiau. Jis pabrėžė, kad "šie žaidimai su galimybe panaudoti branduolinius ginklus vis labiau kelia nerimą, o ką jau kalbėti apie grėsmę".

  Dar šia tema

  Irano URM vadovas teigė, kad Europa neįvykdė branduolinio susitarimo įsipareigojimų
  Žiniasklaida: naujos JAV branduolinės bombos turi trūkumų
  NI paskelbė Rusijos ginkluotę, kuri "užkariaus visą pasaulį"
  Tegai:
  modelis, branduolinis karas, mokslininkai, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos