08:53 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Dujų balionai, archyvinė nuotrauka

  Ekspertas: JAV prekiauja SGD, nes dujotiekio į Europą nenuties

  © Depositphotos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  21 0 0

  Pasak Vladimiro Rožankovskio, Rusijai SGD eksportas nėra toks kritiškas, nes prekyba energetiniais resursais Rusijoje yra paremta dujotiekiais

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Rusija išlaikys patogią gamtinių dujų eksportuotojo poziciją, nes JAV nėra kito pasirinkimo, kaip plėtoti SGD infrastruktūrą, teigė interviu  Sputnik Lietuva metu Tarptautinio finansų centro ekspertas Vladimiras Rožankovskis.

  Iki 2028 metų pasaulinėje dujų rinkoje liks tik trys pagrindiniai gamintojai, kurie tarpusavyje konkuruos dėl vartotojų, teigiama Strateginių ir tarptautinių studijų centro (The Center for Strategic and International Studies) tyrime.

  Centro duomenimis, Kataras bus pirmoje vietoje, JAV penkis kartus padidins suskystintų gamtinių dujų gamybą ir taps antra, o Rusija užims trečią vietą.

  "Rusijai suskystintos gamtinės dujos nėra labai svarbios eksportui, nes Rusija remiasi dujotiekiais. Manau, kad artimiausioje ateityje alternatyvos nėra, nes dujotiekis yra pats optimaliausias ir mažiausias sąnaudų reikalaujantis gamtinių dujų perdavimo būdas. JAV negali eksportuoti daug gamtinių dujų į Europą, nes šis procesas sudėtingas. Bet jie pagerins infrastruktūrą, ir mes puikiai suprantame, kad dujotiekio iš JAV į Europą nestatys. Nė vienas iš mokslinės fantastikos rašytojų negali sugalvoti tokio siužeto", — teigė ekspertas.

  Pasak jo, JAV tolsta nuo postindustrinio finansinio modelio ir kartu su Trampu valstijos grįžta link industrinės šalies. Būtent todėl, eksperto manymu, pagrindinis Amerikos tikslas daugiau eksportuoti.

  Pasak Rožankovskio, Rusijos dujotiekio dujos yra nuo pusantro iki dviejų kartų pigesnės, o tai leidžia užimti gana patogią Rusijos, kaip gamtinių dujų eksportuotojos, poziciją.

  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų
  © Sputnik /
  Europos šalių priklausomybė nuo Rusijos dujų

  Dar šia tema

  Vėl su Lenkija draugausime prieš Rusiją?
  Ekspertas: Vilniaus "energetinė nepriklausomybė" nuo Rusijos pasirodė esąs blefas
  Tegai:
  ES, SGD, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos