14:02 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Mokslininkų grupė iš Lozanos universiteto per aštuonerius metus stebėjo daugiau nei tris tūkstančius pacientų nuo 35 iki 75 metų

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Trumpas dienos miegas vieną ar du kartus per savaitę beveik perpus sumažina insulto ir širdies priepuolio riziką. Tokios mokslininkų išvados skelbiamos žurnale "Heart" (British Medicine Journals).

  Mokslininkų grupė iš Lozanos universiteto per aštuonerius metus stebėjo 3262 pacientus nuo 35 iki 75 metų.

  Stebėjimo metu nė vienas iš jų neturėjo širdies problemų, tačiau vėlesniais metais tiriamiesiems buvo pradėtos diagnozuoti širdies ir kraujagyslių ligos, kurios taip pat lėmė mirtį.

  Mokslininkai atidžiai išanalizavo pacientų gyvenimo būdą, atsižvelgdami į papildomus veiksnius: lytį, amžių, kūno masės indeksą, paveldimą polinkį į įvairias ligas ir blogus įpročius.

  Paaiškėjo, kad pacientams, kurie kartą ar du per savaitę trumpai miegojo dienos metu, 48 proc. rečiau buvo diagnozuoti insultai ir širdies priepuoliai. Kalbama apie trumpalaikį — apie 30 minučių trukmės miegą. Dažnas ir ilgas dienos miegas, atvirkščiai, rodo, kad yra sveikatos problemų, pažymėjo mokslininkai.

  Dar šia tema

  Mokslininkai: gazuoti gėrimai gali sukelti ankstyvą mirtį
  Mokslininkai pirmą kartą per 260 metų ištyrė miškų katastrofų istoriją
  JAV mokslininkai sukūrė branduolinio karo tarp Rusijos ir JAV modelį
  Tegai:
  insultas, kraujotakos sistemos ligos, širdis, mokslininkai

  Svarbiausios temos