13:48 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (380)
  107

  Kalbėdamas apie Lietuvos pretenzijas dėl elektrinės statybų, Baltarusijos energetikos ministro pavaduotojas pažymėjo, kad "ekonomika viską sustatys į savo vietas"

  VILNIUS, rugsėjo 18 — Sputnik. Minskas pasiekė susitarimą dėl elektros energijos eksporto po pirmojo Astravo atominės elektrinės reaktoriaus paleidimo, sakė Baltarusijos energetikos ministerijos vadovo pavaduotojas Michailas Michadiukas, praneša RIA Novosti.

  "Šiandien turime daug pasiūlymų, pasirašyta nemažai sutarčių dėl elektros energijos eksporto. Iki 2019 metų pabaigos tikimės daugiau nei dvigubai padidinti elektros energijos eksportą, palyginti su praėjusiais metais. Manau, kad po atominės elektrinės paleidimo mūsų eksporto potencialas padidės ir techniškai, ir ekonomiškai", — teigė Michadiukas.

  Anot viceministro, Baltarusijos elektros energijos eksporto sutartys buvo pasirašytos "ne tik šiems metams, bet ir su tolimesne perspektyva".

  "Su tais tarpsisteminiais ryšiais, kurie yra su Lietuva, Ukraina, Lenkija, Rusija, elektros eksportas įmanomas. Jei bus sudarytos sutartys su gera perspektyva, šiuos santykius galima plėsti", — sakė Michadiukas.

  Kalbėdamas apie Lietuvos pretenzijas dėl atominės elektrinės statybų, ministerijos vadovo pavaduotojas atkreipė dėmesį į tai, kad ši šalis šiandien perka Baltarusijos elektrą, ir "čia nėra nieko blogo". "Ekonomika viską sustatys į savo vietas", — pridūrė jis.

  Baltarusijos AE statyba

  Lietuva pasisako prieš Astravo AE projekto įgyvendinimą. Šalies politikai nuolat pareiškia, kad elektrinė neva kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Vilnius įstatymų leidybos lygmeniu atsisakė pirkti elektrą iš šalių, kuriose veikia "nesaugios" atominės elektrinės.

  Be to, Lietuva nuolatos ragina ir kitas šalis boikotuoti jėgainės statybas, tačiau nesėkmingai. Vilniaus pozicijos nepalaiko net kaimyninės Baltijos valstybės, kurios neatmeta galimybės elektrą pirkti iš atominės elektrinės. Kaip anksčiau paaiškėjo, apie pigios Baltarusijos elektros energijos importą ateityje galvoja net Latvija.

  Ekspertai ne kartą pažymėjo, kad Astravo AE elektros energija būtų naudinga Lietuvai, kuri Europos Sąjungos prašymu uždarė Ignalinos AE. Dabar Lietuva yra priversta pirkti elektrą už didelę kainą. Padėtis blogėja ir dėl Baltijos šalių sprendimo pasitraukti iš BRELL energijos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija).

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Tikimasi, kad pirmasis energijos blokas bus paleistas šių metų pabaigoje, o antrasis — 2020 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (380)

  Dar šia tema

  Užrakinti energetinę sieną: Lietuva rado išeitį iš aklavietės dėl Astravo AE
  Užsispyrę dėl Astravo AE
  Seime aptartos kovos su Astravo AE elektra priemones
  Tegai:
  Minskas, Astravo AE

  Svarbiausios temos