07:08 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Pasak vieno iš uždaro renginio dalyvių, Boltonas kelis kartus sukritikavo Trampą, neminėdamas jo vardo

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Buvęs JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džonas Boltonas trečiadienį uždarame renginyje Niujorke sukritikavo JAV vadovo Donaldo Trampo užsienio politiką Irano, Šiaurės Korėjos ir Afganistano atžvilgiu, pranešė laikraštis "Politico".

  Anot leidinio, privačioje vakarienėje, kurią organizavo Geitstono institutas, Boltonas pavadino "siaubingu signalu" Trampo sprendimą pakviesti radikalų grupės "Taliban" vadovus derėtis užmiesčio rezidencijoje "Camp David". Be to, jo manymu, tai buvo "nepagarbu" rugsėjo 11-osios išpuolio aukoms.

  Boltonas taip pat išsakė savo nuomonę, kad bet kokios derybos su Šiaurės Korėja ar Iranu yra "pasmerktos žlugti". Anot buvusio patarėjo saugumo klausimais, šių šalių vadovai yra suinteresuoti tik sankcijų panaikinimu ir savo šalių ekonomikos stiprinimu. Jis taip pat nurodė, kad Trampo atsisakymas reaguoti į Irano pajėgų numuštą JAV bepilotį orlaivį padėjo pagrindą tolesniems agresyviems Irano veiksmams.

  Kaip rašoma laikraštyje, Boltonas teigė, kad sprendimas suduoti atsakomąjį smūgį buvo priimtas, atlikus patvirtintas procedūras, tačiau Trampas "paskutinę akimirką" niekam nesakydamas nusprendė to nedaryti.

  "Jis sukritikavo Trampą, neminėdamas jo vardo, kelis kartus", — teigė vienas iš dalyvavusių uždaroje vakarienėje.

  Anksčiau žiniasklaida, įskaitant laikraštį "The Washington Post" su nuoroda į šaltinius pranešė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas nusprendė atšaukti rugsėjo 8 dienos susitikimą su radikalų grupės "Taliban" lyderiais ir Afganistano prezidentu Ašrafu Ganiu rezidencijoje "Camp David" dėl jo patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Džono Boltono pozicijos — jis kategoriškai prieštarauja bet kokiems ryšiams su Talibanu. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas laikosi kitokios pozicijos, pažymėjo leidinys. Praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad Trampas nusprendė atleisti Boltoną.

  Dar šia tema

  Trampas atleido iš pareigų Džoną Boltoną
  Kremlius nemano, kad Boltono atsistatydinimas pakeis Rusijos ir JAV santykius
  Tegai:
  užsienio politika, Donaldas Trampas, Džonas Boltonas

  Svarbiausios temos