02:01 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Pasak Amerikos karo departamento vadovo, Rusija gerai įvaldžiusi "netiesioginio karo pilkojoje zonoje" strategiją, o JAV šioje srityje neturi patirties

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. JAV nėra pasirengusios "netiesioginiam ir hibridiniam" karui su Rusija ir ketina šiuo atžvilgiu pakoreguoti gynybos ir kitų departamentų plėtros planus, sakė Pentagono vadovas Markas Esperis.

  "Netiesioginis karas" arba "atstovaujamasis karas" yra konfliktas, už kurio tiesioginių dalyvių stovi "stambesni žaidėjai".

  Tokio karo pavyzdžiai yra Korėjos karas ir pradinis Vietnamo karo etapas.

  Trečiadienį kalbėdamas JAV oro pajėgų konferencijoje ministras išreiškė nuomonę, kad Rusija pastaraisiais metais efektyviai pademonstravo "netiesioginių, hibridinių kovų ir karinių operacijų vykdymą "pilkojoje zonoje".

  Kaip pavyzdį jis paminėjo įvykius Kryme ir Ukrainoje, nenurodydamas, ką jis turi omenyje.

  "Tai rodo, kad jie (Rusija — Sputnik) žino, kad nenori ir negali mums atsispirti įprastame kare, todėl jie ieško kitų būdų, kaip mesti iššūkį, vykdyti strateginę konkurenciją žemesniame nei tiesioginis ginkluotas konfliktas lygmenyje", — cituoja Esperį RIA Novosti.

  Pasak jo, tai nauja karo forma. Pentagono vadovas tikina, kad JAV tam nepasiruošusios, todėl dabar valstybė studijuoja, kaip rengiami įvairių karinių operacijų planai, ir bando pasiekti žemiau šio lygio esančią strateginę konkurenciją.

  Jis pabrėžė, kad tai taikoma ne tik kariuomenei, bet ir kitiems JAV departamentams, kurie turėtų "pakeisti šią strateginę situaciją, vykdyti informacines kampanijas ir dar daugiau".

  "Mums gerai sekasi vykdyti karines operacijas, tačiau atsidūrus šioje "pilkojoje zonoje", atsitraukus nuo įprasto konflikto, tai mums tampa išbandymu", — apibendrino Esperis.

  Kijevas ir daugelis Vakarų šalių mano, kad Rusija kišasi į Ukrainos reikalus ir yra Donbaso konflikto dalyvė. Rusija tai neigia ir vadina tokius kaltinimus nepagrįstais. Maskva ne kartą yra pareiškusi, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis, nėra prisidėjusi prie įvykių šalies pietryčiuose, nepalaiko sukilėlių ir nesiunčia kariuomenės į Donbasą, ir, be to, yra suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Rusijos senatorius: "karas" tęsiasi tik Baltijos šalių politikų galvose
  Rusijos URM vadovas pareiškė apie karo Sirijoje pabaigą
  Tegai:
  hibridinės grėsmės, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos