11:17 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  193

  Kaip rašo žurnalas "The National Interest", Tarybų Sąjunga bandė sukurti tanko T-95 prototipą, kuris galėjo būti pranašesnis už šiuolaikinius NATO tankus

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Tarybų Sąjunga pačioje šaltojo karo pabaigoje sukūrė "super-tanko" T-95 prototipą, arba "Objektą 195", kuris savo rodikliais būtų pranašesnis už šiuolaikinius NATO tankus, jei juo būtų aprūpinta kariuomenė, rašo žurnalas "The National Interest".

  Tankas T-80
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  Pažymima, kad Rusija iki 2010 metų tęsė darbą su projektu T-95, tačiau galiausiai atsisakė jo modernesnio — tanko T-14 "Armata" — naudai. Nepaisant to, pabrėžia leidinys, nemažai Rusijos karo ekspertų tvirtina, kad T-95 visgi būtų galingesnis.

  Žurnalo duomenimis, "Objektas 195" buvo pradėtas kurti 1988 metais, siekiant sukurti mašiną, kuri pralenktų daugumą Šiaurės Atlanto aljanso šarvuočių. TSRS tikėjosi, kad T-95 turės didesnį efektyvų šaudymo diapazoną, bus judresnis ir gebės suduoti galingesnius smūgius nei seni sovietinių tankų modeliai.

  Visų pirma, kūrėjai kovinės transporto priemonės kėbulo viduje įrengė atskirą įgulos, kurią sudaro trys žmonės, kabiną, o bokštą padarė automatinį. Ši idėja, rašo "The National Interest", vėliau buvo pritaikyta tanke "Armata". Be to, "Objekte 195" buvo įrengtas aktyviosios apsaugos kompleksas, kuris dabar įrengtas T-14, taip pat dinaminė anti-kumuliacinė apsauga ir kombinuotieji šarvai.

  Be to, priduria leidinys, tanko T-95 bokštas buvo aukštesnis, ir tai leido žymiai išplėsti vertikalaus apšaudymo diapazoną. Taip pat "Objektas 195" buvo aprūpintas 152 mm kalibro lygiavamzdžia patranka 2A83, iš kurios T-95 galėjo šaudyti su bet kokiais artilerijos sviediniais, galbūt netgi branduoliniais šaudmenimis.

  Taip pat T-95 buvo aprūpintas terminio vaizdo įranga ir optiniais taikikliais su dideliu mastelio keitimo lygiu, taip pat radariniu taikikliu. Už matymo linijos tankas galėjo smogti į taikinius, pastebėtus dronų ir kitų priemonių.

  Straipsnio autorius apibendrina, jog nepaisant to, kad "Armata" neturi kai kurių "Objekto 195" pranašumų, T-14 vis tiek užima geresnę padėtį, nes nuo 2010 metų technologijos žengė didelį žingsnį į priekį.

  Tankas T-14 „Armata“
  © Sputnik /
  Tankas T-14 „Armata“

  Dar šia tema

  Rusija parodė, kaip tankas T-80 šaudo rąstais
  Tadžikistanietis pagamino realaus dydžio medinį tanką T-34
  Girtas Lenkijos gyventojas pasivažinėjo po miestą tarybiniu tanku — video
  Rusija sukūrė kasetines minas su dirbtinio intelekto elementais
  Ukrainos ir Rusijos pasienyje rastas TSRS tankas KV-1 su žuvusia įgula
  Tegai:
  NATO, TSRS, tankas

  Svarbiausios temos