21:27 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  112

  Pasak Vladimiro Bruterio, Ukrainai niekaip nepavyksta stabilizuoti gyvenimo šalies viduje, ir tai vargina ES šalis

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Kaljulaid įgarsino visų Europos valstybių mintis apie situaciją Ukrainoje ir jos lėtą integraciją į Europą, teigė Tarptautinio humanitarinių ir politinių tyrimų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris interviu Sputnik Lietuva metu.

  Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid paaiškino, kodėl, nepaisant Talino paramos Kijevui, Europos nuovargis nuo Ukrainos vis stiprėja. "Ir nuovargio priežastis yra ta, kad mes daugelį metų teikėme tuos pačius patarimus ir nematome, kad Ukraina taptų mažiau korumpuota, ekonomika mažiau oligarchiška ir panašiai", — teigė Estijos vadovė.

  Kaljulaid pažymėjo, jog naujoji Ukrainos valdžia turėtų parodyti, kad dabar plėtra vyks sparčiau.

  "Jei Ukraina — reinkarnavusio Banderos šalis, tada visiškai neaišku, iš kur joje atsirado tokios ribos. O jei Ukraina — visiškai kita šalis, kuri susikūrė TSRS, tai kodėl ji atsisako mūsų bendros praeities? Mano nuomone, be šio klausimo sprendimo, o šis klausimas yra dabartinės Ukrainos pagrindas, negali būti jokios pažangos", — teigė ekspertas.

  "Todėl problema paprasta — Ukraina turi išmokti stabilizuoti savo gyvenimą. Kol kas ji to nesugebėjo padaryti. Ji turi vidinių problemų, ir šios problemos niekaip neišsisprendžia, yra tam tikras nuovargis. Ir visa Europa apie tai galvoja penkerius metus", — sakė jis.

  Pasak jo, kalbant apie Baltijos šalis, Kaljulaid, atsižvelgiant į jos charakteri, mėgsta garsiai pasakyti tai, ko kiti garsiai nesako. Ji yra nuoširdi, atvira ir sako tai, ką galvoja. Tačiau Europa dar neišmoko vykdyti nepriklausomos politikos. "Tai matome iš Junkerio, kuris viską suprato, bet nieko negalėjo padaryti. Manau, kad su [Ursula] von der Leyen bus dar blogiau".

  Dar šia tema

  Ukrainietiška grėsmė Lietuvai — mitas ar realybė?
  Kaljulaid pareiškė, kad Estija turėtų savarankiškai vesti derybas su Rusija
  Tegai:
  ES, Kersti Kaljulaid, Ukraina, Estija

  Svarbiausios temos