01:33 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0875
 • RUB71.2368
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (278)
  42

  Baltarusijos energetikos ministerija mano, kad Lietuva labai politizuoja Baltarusijos atominės elektrinės statybos klausimą

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Baltarusijos energetikos ministerijos vadovo pavaduotojas Michailas Michadiukas priminė, kad Lietuva šiuo metu perka Baltarusijos elektrą, ir "čia nėra nieko gėdingo", pranešė BelTA.

  "Ekonomika viską sustatys į savo vietas", — sakė jis, komentuodamas Vilniaus poziciją dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybos.

  Michadiukas teigė, kad Minskas niekada neatsisakė dialogo su Vilniumi, atsakė į visus kilusius klausimus bei kvietė lietuvius į statybvietę. Jis mano, kad visi Lietuvos teiginiai Astravo AE atžvilgiu yra sugalvoti politikų.

  "Deja, Lietuva labai politizavo Baltarusijos atominės elektrinės statybos klausimą. Juk Lietuvos branduolinio saugumo ekspertai nekėlė jokių klausimų. Manau, jie blaiviai vertina, kad pasirinkome vieną geriausių, moderniausių projektų", — sakė jis.

  Ministro pavaduotojas teigė, kad šiuo metu vyksta aktyvus darbas Baltarusijos elektros eksporto klausimais. Anot jo, Minskas turi daug pasiūlymų, sudaryta nemažai eksporto sutarčių.

  "Pagal tarpsisteminius ryšius, kuriuos turime su Lietuva, Ukraina, Lenkija, Rusija, elektros eksportas yra įmanomas. Jei matysime geras, perspektyvias sutartys, šiuos ryšius bus galima išplėsti", — teigė Michadiukas ir pridūrė, kad eksportas tik didės.

  Ryšiai tarp Vilniaus ir Minsko pablogėjo dėl Baltarusijoje statomos Astravo AE. Objektas įsikurs Gardino regione, 50 kilometrų nuo Lietuvos sostinės. Būtent pasirinkta jėgainės vieta netenkina Lietuvos.

  Baltijos šalių politikai mano, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" nacionaliniam saugumui, ir paragino kaimynines šalis boikotuoti projektą. Tačiau Vilniaus niekas nepalaikė.

  Tuomet Lietuvoje įstatymų leidybos lygiu buvo nutarta uždrausti elektros energijos importą iš trečiųjų šalių, kur yra "nesaugios" atominės elektrinės.

  Tačiau Minskas ne kartą pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nekyla pavojaus.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (278)

  Dar šia tema

  Minskas susitarė dėl elektros energijos eksporto po Astravo AE paleidimo
  Baltijos šalys nesugėbėjo susitarti dėl Astravo AE elektros boikotavimo
  Ekspertas paaiškino, kodėl Lietuva negali varžytis su Minsku energetikoje
  Tegai:
  Astravo AE, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos