15:45 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Tačiau Rusijos energetikos ministras reikalauja, kad Ukraina pritaikytų ES standartus savo teisinei sistemai

  VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Trišalėse derybose Briuselyje Rusija pasiūlė Ukrainai laikinai pratęsti dabartinę dujų tranzito sutartį, sakė Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas.

  "Maskva yra pasirengusi rezervuoti tranzito pajėgumus nuo 2020 metų, jei Kijevas savo įstatymuose įgyvendins europinius standartus. Tačiau kol kas nėra garantijų", — cituoja ministrą RIA Novosti.

  Novakas pabrėžė, kad Maskva yra pasirengusi pratęsti tranzito sutartį bet kokiam laikotarpiui, kuris reikalingas Kijevui, siekiant pritaikyti ES įstatymus savo teisinei sistemai.

  Ministras pabrėžė, kad 2020 metais Rusija Europos vartotojams tieks visą sutartyse numatytą dujų kiekį. Rusijos energetikos ministras derybas, kuriose dalyvavo Rusija, Ukraina ir Europos Komisija, laiko konstruktyviomis.

  Jis pažymėjo, kad šalys, be kita ko, aptarė galimą dujų tranzito apimtį bei bylinėjimąsi tarp "Naftogaz" ir "Gazprom".

  Ministras susitikime pažymėjo teigiamą požiūrį ir išreiškė tikėjimą, kad šalys ras visus sprendimus.

  Kitas derybų turas turėtų įvykti po mėnesį.

  Derybos dėl tranzito

  Esamos Rusijos dujų tiekimo ir tranzito per Ukrainą sutartys baigiasi 2019 metų pabaigoje. Šalys aptaria galimybę sudaryti naują susitarimą ir jo parametrus trišaliuose susitikimuose.

  Ukrainos energetikos ministras Oleksijus Orželas anksčiau pareiškė, kad Kijevas palaikys EK poziciją: "Gazprom" rezervuoja tranzitą dešimties metų kadencijai, vidutinis metinis dujų tūris sudarys 60 mlrd. kubinių metrų. Dar 30 milijardų kubinių metrų per metus lieka prieinami kitoms bendrovėms arba trumpalaikėms "Gazprom" sutartims.

  Maskva pažymėjo, kad susitarimas turėtų būti komerciškai patrauklus Rusijai, bei Ukraina turėtų pateikti savo dujų transportavimo sistemos modernizavimo planą.

  Be to, Rusija reikalauja, kad "Gazprom" ir "Naftogaz" išspręstų ginčus tarptautiniuose arbitražuose.

  Rusijos tautų draugystės universiteto Strateginių tyrimų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas Pavelas Feldmanas interviu Sputnik radijui teigė, kad dujų tranzitas per Ukrainą netrukus Rusijai bus visiškai nereikalingas.

  Taip pat jis pažymėjo, kad idealiausias terminas sudaryti sutartį su Ukraina — ne ilgiau kaip vieneri metai, nes paklausūs bus kiti transporto tinklai, kurie yra pigesni ir stabilesni politiniu požiūriu.

  Dar šia tema

   "Naftogaz" vadovas apkaltino Rusiją dėl neįvykdyto Merkel pažado
  Ukrainoje surengtos pratybos dujų tranzito iš Rusijos sustabdymo atvejui
  Ekspertas: Europa darys spaudimą Ukrainai dėl Rusijos dujų
  Tegai:
  dujų tranzitas, Ukrainos "Naftogaz", Gazprom, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos