09:12 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Elektroninės cigaretės, archyvinė nuotrauka

  Elektroninės cigaretės nepašalina priklausomybės, teigia kardiologas

  © Flickr/ Lindsay Fox
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  11 0 0

  Pasak kardiologo, naujausių tyrimų rezultatai dar nėra gauti, tačiau yra pagrindo manyti, jog ekspertai pastebės didėjančio paauglių ir jaunimo suvartojamo nikotino kiekio naudojant elektronines cigaretes tendenciją

  VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. Elektroninės cigaretės niekada nepadėjo atsikratyti priklausomybės nuo nikotino, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos nacionalinio kardiologijos medicinos tyrimų centro direktorių Sergejų Boicovą.

  "Dabar iškilo vienas labai rimtas pavojus — tai elektroninės cigaretės "veipai". Bandoma šį nikotino vartojimo metodą pristatyti kaip būdą sumažinti priklausomybę, tačiau pereinamasis etapas ir yra visa gudrybė. Vis dar nežinau nė vieno atvejo, kaip tai padėjo atsikratyti priklausomybės", — "Buduščije Rossiji" pasakojo Boicovas.

  Pasak kardiologo, naujausių tyrimų rezultatai dar nėra gauti, tačiau yra pagrindo manyti, kad ekspertai pastebės didėjančio paauglių ir jaunimo suvartojamo nikotino kiekio naudojant elektronines cigaretes tendenciją.

  Elektroninė cigaretė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Белоусов

  Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos vadovė Veronika Skvorcova anksčiau paskelbė, kad yra parengtas įstatymo projektas dėl akcizų įvedimo elektroninėms cigaretėms ir skysčiams, kurių sudėtyje yra nikotino. Anot jos, Vyriausybė pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos pozicijai šiuo klausimu.

  Anksčiau buvo pranešta, kad įstatymą dėl kaljano ir elektroninių cigarečių apribojimo Rusijos Parlamentas gali priimti šiais metais ir pradės galioti nuo 2020 metų sausio 1 dienos.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos konservatoriai taip pat atkreipė dėmesį į elektroninių cigarečių rūkymą tarp paauglių.

  Pasak partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" narių, tai tampa vis didesne problema. Remiantis statistika, maždaug 46 proc. 15-16 metų paauglių bent kartą rūkė elektronines cigaretes, o apie dešimt procentų vaikų prisipažįsta, kad rūko kasdien.

  Konservatoriai pažymi, kad šiuo klausimu diskutuojama per mažai, o pačios elektroninės cigaretės ir jų poveikis organizmui nėra visiškai suprantamas.

  TS-LKD narys Vytautas Kernagis siūlo keletą iniciatyvų, kurios padės geriau kontroliuoti ir išspręsti elektroninių cigarečių problemą. Seimo rudens sesijos metu jis nori pristatyti nemažai pakeitimų, įskaitant licencijavimą ir patrauklaus skonio draudimą, ribojant nelegalius platinimo kanalus, pavyzdžiui, pardavimą per socialinius tinklus, o ne parduotuvėse.

  Politikas siūlo uždrausti "veipinimo" įrangą, kurią galima papildyti savarankiškai, nes galima pridėti bet ko, kas žmogui patinka, taip pat alkoholio. Be to, svarstoma šviesti tėvus apie tai, kas yra "veipinimas" ir kokios jo grėsmės.

  Dar šia tema

  Mokslininkai įrodė elektroninių cigarečių žalą
  Seimas susirūpino dėl masiško elektroninių cigarečių rūkymo mokyklose
  Tegai:
  priklausomybės ligos, cigaretės

  Svarbiausios temos