17:29 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Ukrainiečiai su Ukrainos vėliava, archyvinė nuotrauka

  Zelenskio partijoje suabejota europinėmis vertybėmis

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Pasak Aukščiausiosios Rados deputatės, Vladimiro Zelenskio partijos "Tautos tarnas" narės Irinos Vereščiuk, Ukraina turi savo kelią, ir ji neturėtų būti lyginama su kitomis šalimis

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Ukraina turėtų išlaikyti savo tradicines vertybes, o ne kopijuoti viską iš Europos. Tokią nuomonę kanalo "112" eteryje išreiškė Aukščiausiosios Rados deputatė, Vladimiro Zelenskio partijos "Tautos tarnas" narė Irina Vereščiuk.

  ETPA sesija
  © Sputnik / Доминик Бутен

  "Manau, kad turime išmokti decentralizuoti jų, teismų sistemos ir teisėsaugos reformą, tačiau kopijuoti viską iš eilės — ne, tai nebus veiksminga. Turime savo vertybes, kurias būtina saugoti ir kurios Europoje jau seniai miglotos", — teigė Vereščiuk.

  Anot jos, Ukraina turi savo kelią, ir ji neturėtų būti lyginama su kitomis šalimis.

  "Europa dar nesuvokia, kad mes jai esame reikalingi labiau nei mums reikalinga Europa", — pareiškė deputatė.

  Ji pridūrė, kad Vakarų šalys nerimauja dėl savo problemų ir net nesugeba rasti bendros kalbos tarpusavyje, todėl Ukraina ten prisimenama retai.

  "Jie turi pakankamai savų problemų. Pažvelkite, Europos Sąjunga braška per siūles: "Brexit", separatistų judėjimai", — aiškino Vereščiuk.

  Ukrainos Parlamentas vasario mėnesį priėmė Konstitucijos pataisas, kurios įtvirtina šalies stojimo į ES ir NATO kursą. Tuo tarpu už Europos kaimynystės politiką ir plėtros derybas atsakingas Europos Komisijos narys Johanesas Hanas (Johannes Hahn) anksčiau teigė, kad kalbėti apie Ukrainos narystę Europos Sąjungoje artimiausiais metais nerealu, ir Kijevas turėtų sutelkti dėmesį į asociacijos susitarimo su Briuseliu įgyvendinimą.

  Dar šia tema

  Estijos prezidentė paaiškino, kodėl Europa pavargo nuo Ukrainos
  Ekspertas: Kaljulaid išsakė apie Ukrainą tai, ko nedrįso pasakyti visa ES
  Ukrainos ambasadorius Serbijoje paragino "sužlugdyti Rusiją"
  Lietuvos kariai išvyko į Ukrainą
  Tegai:
  Ukraina, Ukrainos Aukščiausioji Rada

  Svarbiausios temos