15:36 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  164

  Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pasidalino savo įžvalgomis apie pagrindines grėsmes Rusijos ir viso pasaulio saugumui

  VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Pagrindine grėsme savo šaliai Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu laiko JAV vyraujančią nuomonę, kad pasaulio galių pusiausvyra susiformavo jų naudai.

  Interviu laikraščiui "Moskovskij Komsomolec" Rusijos gynybos ministerijos vadovas pažymėjo, kad kiekvienais metais grėsmių Rusijos saugumui skaičius nemažėja. Šoigu priminė, kad JAV atsisakė daugelio branduolinių ginklų kontrolės sutarčių.

  "Kol kas liko START-3 sutartis, apie kurią taip pat diskutuojama JAV: atnaujinti ją ar ne? Dėl tokio požiūrio pasaulis tampa labiau nenuspėjamas ir ne toks saugus", — teigė Rusijos gynybos ministras.

  Anot jo, nerimą kelia tai, kad dabartinis informatyvumo ir automatizavimo lygis padidina ginklų kontrolės sistemos klaidų riziką.

  "Štai kodėl pastaruoju metu iškilo informacijos saugumo užtikrinimo klausimai", — aiškino Šoigu.

  Tuo tarpu, pasak Šoigu, JAV mano, kad jėgų pusiausvyra pasaulyje dabar yra jų naudai. Jis neatmetė, kad politikams, kurie taip mąsto Vašingtone, gali kilti visokių idėjų, įskaitant "ne pačias adekvačiausias".

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas teigė, jog padėtis strateginio stabilumo srityje ir toliau blogėja, todėl kyla branduolinio karo pavojus.

  INF sutarties nutraukimas

  INF sutartis buvo nutraukta rugpjūčio 2 dieną. Šių metų pradžioje JAV paskelbė, jog vienašališkai pasitrauks iš INF sutarties, kaltindamos Rusiją dėl sutarties pažeidimo.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, vadovaudamasis INF sutartimi, nusprendė atsakyti tuo pačiu: Rusija taip pat sustabdė dalyvavimą sutartyje ir pradėjo kurti draudžiamą raketų sistemą. 

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad Maskva turi labai rimtų klausimų Vašingtonui dėl sutarties vykdymo. Anot jo, JAV įtarimai dėl INF sutarties pažeidimo yra nepagrįsti.

  JAV branduoliniai ginklai Europoje
  © Sputnik /
  JAV branduoliniai ginklai Europoje

  Dar šia tema

  Rusijos URM pakomentavo INF sutartyje uždraustų raketų bandymus JAV
  Federacijos taryba: JAV bando įtraukti Rusiją į naujas ginklavimosi varžybas
  Putinas pavedė įvertinti JAV raketų keliamą grėsmę
  Kinija ragina JAV palaikyti ginklų kontrolės sistemą
  Tegai:
  Sergejus Šoigu, Rusija

  Svarbiausios temos