22:04 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Lėktuvas, skridęs 2018 metų spalio 29 dieną iš Džakartos į vieną iš salų netoli Sumatros, praėjus 13 minučių po pakilimo, nukrito į jūrą

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Ekspertai nustatė, kad pagrindinės problemos "Lion Air Boeing 737 MAX" katastrofoje Indonezijoje — lėktuvo projektavimo spragos ir nepakankama aviacijos taisyklių laikymosi priežiūra, praneša "The Wall Street Journal" su nuoroda į informuotus šaltinius, susipažinusius su galutine ataskaita.

  "Boeing 737 MAX 8 Lion Air", skridęs 2018 metų spalio 29 dieną iš Džakartos į vieną iš salų netoli Sumatros, praėjus 13 minučių po pakilimo, nukrito į jūrą netoli Vakarų Javos.

  Remiantis laikraščių šaltiniais, ekspertai padarė išvadą, kad tarp veiksnių, dėl kurių įvyko katastrofa, taip pat yra nemažai piloto klaidų ir techninės priežiūros stoka.

  Pasak WSJ, Indonezijos ataskaita nėra galutinė — ši versija bus paskelbta lapkritį. "Boeing" atstovas laikraščiui teigė, kad bendrovė ir toliau padeda Indonezijos valdžios institucijoms, kurios stengiasi parengti ataskaitą.

  Avarijos Indonezijoje aukomis tapo 189 žmonės. 2019 metų kovo mėnesį netoli Etiopijos Debre Zeito miesto sudužo to paties modelio "Ethiopian Airlines" lėktuvas, kuriame buvo 157 žmonės.

  Po antrojo lėktuvo katastrofos maždaug 20 šalių nebeįsileido šio modelio lėktuvų, daugelis oro linijų bendrovių sustabdė "Boeing 737 MAX 8" eksploatavimą. Jungtinių Valstijų federalinė aviacijos administracija uždraudė naudoti šį modelį. Tiriant įvykio priežastis buvo nustatytos galimos manevravimo korekcijos sistemos (MCAS) veikimo klaidos. "Boeing" šalina šiuos trūkumus ir atnaujino bandomąją mokymų programą.

  Dar šia tema

  Dviejų "Boeing" lėktuvų modelių skrydžiai uždrausti Lietuvoje
  JAV aviacijos kompanija "Boeing" atnaujino programinę įrangą
  Atskleisti "Boeing" katastrofos Etiopijoje ir Indonezijoje priežasčių panašumai
  "Boeing" pripažino defektus 737MAX modelio lėktuvų detalėse
  Tegai:
  ataskaita, Indonezija, avarija, Boeing

  Svarbiausios temos