22:38 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
  26

  Pranešama, kad Trampas ir Džonsonas gali paskelbti šį sprendimą per JT Generalinės Asamblėjos susitikimą

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas ir JAV prezidentas Donaldas Trampas susitarė sudaryti dvišalį prekybos susitarimą iki 2020 metų liepos mėnesio, rašo laikraštis "Sun" su nuoroda į vyriausiąjį Didžiosios Britanijos vyriausybės atstovą.

  Anksčiau Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Dominikas Raabas teigė, kad Didžioji Britanija ketina bendradarbiauti su JAV ir po "Brexit" sudaryti laisvosios prekybos susitarimą. Savo ruožtu Trampas teigė, kad JAV ir Didžioji Britanija sparčiai juda link prekybos susitarimo.

  Pranešama, kad Trampas ir Džonsonas gali paskelbti šį sprendimą per JT Generalinės Asamblėjos susitikimą.

  "Dabar abi pusės turi politinę valią sudaryti susitarimą iki liepos mėnesio. Tai yra didelė mūsų pergalė. Trampas taip pat yra pasirengęs apie tai pranešti JAV. Abi Atlanto pusės supranta, kad tai turi būti padaryta anksčiau (iki liepos), nes netrukus po to prasidės rinkimų maratonas JAV", — teigė šaltinis.

  Šiuo metu padėtis aplink "Brexit" yra aklavietėje: JK turėtų palikti ES iki spalio 31 dienos, šalies Parlamentas priešinasi dabartiniam susitarimui su ES, tačiau jis kategoriškai nepritaria "Brexit" be susitarimo.

  ES atsisako atnaujinti derybas ir peržiūrėti susitarimą. Vadinamoji apsidraudžiamoji priemonė yra pagrindinė Britanijos ir ES susitarimo problema. Pagal dabartinį dokumentą, "apsaugos mechanizmas" ["backstop", siekiant išvengti atskirties tarp Airijos ir Šiaurės Airijos — Sputnik] įsigalios nesant alternatyvių susitarimų po 2022 metų gruodžio mėnesio, ir numatys keletą ES taisyklių Šiaurės Airijai.

  Tam, savo ruožtu, gali prireikti muitinės patikrinimų Šiaurės Airijos ir likusios Jungtinės Karalystės pasienyje, o tai, Jungtinės Karalystės valdžios institucijų nuomone, kelia grėsmę šalies teritoriniam vientisumui.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)

  Dar šia tema

  Trampas pratęsė sankcijų režimą dėl "užsienio šalių kišimosi į rinkimus"
  Trampas leido naudoti JAV rezervus, kad palaikytų naftos rinką
  Britanijoje pensininkė nusižudė dėl "Brexit"
  "Société Générale" mano, kad "kietojo Brexit" pasekmės bus pražūtingos
  Tegai:
  Brexit, sutartis, prekyba, Borisas Džonsonas, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos