12:01 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Manoma, kad bus priešinamasi Rusijos, Irano, Kinijos ir Šiaurės Korėjos veiksmams, kuriais tariamai bandoma "skleisti melagingas žinutes ir suklaidinti" JAV piliečius

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. JAV senatorė Eimi Klobučar (Amy Klobuchar), kandidatė į JAV Demokratų partijos prezidentės postą, Kongresui pateikė įstatymo projektą, kuriame siūloma sukurti reagavimo į "priešiškas užsienio operacijas" centrą dėl galimos pašalinės įtakos 2020 metų rinkimams. Apie tai pranešė RT, remdamasis bendru Klobučar ir iniciatyvos bendraautorio senatoriaus Džeko Rydo (Jack Reed) pranešimu.

  Manoma, kad centras priešinsis Rusijos, Irano, Kinijos ir Šiaurės Korėjos veiksmams, kuriais tariamai bandoma "skleisti melagingas žinutes ir suklaidinti" JAV piliečius.

  Klobučar teigimu, norint apsaugoti Amerikos demokratiją nuo informacinio karo, reikia sudaryti veiksmų planą.

  Savo ruožtu Rydas pažymėjo, kad Vašingtonas turėtų dėti daugiau pastangų siekdamas kovoti su "vis sudėtingesne ir vis didėjančia Rusijos grėsme".

  "Rusija ir kiti užsienio oponentai neišvengiamai bandys kištis į 2020 metų rinkimus, skleisdami dezinformaciją ir besitaikydami į mūsų rinkimų infrastruktūrą", — sakė Rydas.

  Dvejus metus trukusio buvusio specialiojo prokuroro Roberto Miulerio (Robert Mueller) tyrimas dėl "Rusijos kišimosi" į 2016 metų rinkimus Vašingtonui kainavo 32 mln. dolerių. Remiantis jo rezultatais, nepavyko rasti įrodymų apie Donaldo Trampo ir Rusijos "sąmokslą", kurio buvimas buvo paneigtas tiek Kremliuje, tiek Baltuosiuose rūmuose.

  JAV prezidento rinkimai vyks 2020 metų lapkričio 3 dieną.

  Dar šia tema

  Facebook sugriežtino politinės reklamos taisykles prieš rinkimus JAV
  Trampas savo konkurentus prezidento rinkimuose pavadino "trimis stuobriais"
  Politologas: Krymo rinkėjams nerūpi Lietuvos nuomonė apie rinkimus
  Tegai:
  melagingas pranešimas, kova, rinkimai, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos