18:32 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Pasak Vladimiro Popovo, pačiai Amerikos korporacijai tai įvaizdžio praradimas ir tiesioginiai nuostoliai investicinėms bendrovėms

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Padėtis aplink "Boeing 737 MAX" sukuria nekokią situaciją daugelyje aviacijos pramonės sektorių, teigė nusipelnęs Rusijos Federacijos karo pilotas Vladimiras Popovas interviu Sputnik Radijui.

  Pagrindiniai veiksniai, kurie galėjo lemti "Boeing 737 MAX" katastrofą Indonezijoje, buvo lėktuvo projektavimo problemos ir techninės priežiūros stoka. Tragedijos priežastimis taip pat galėjo būti pilotų klaidos ir MCAS sistemos problemos. Apie tai pranešė "The Wall Street Journal" su nuoroda į šaltinius, susipažinusius su galutine ataskaita.

  "Padėtis labai rimta tiek dizaineriams, tiek "Boeing" gamykloms, tiek visai įmonei, nes tai yra įvaizdžio praradimas ir tiesioginiai nuostoliai investicinėms bendrovėms. Šiuolaikinėmis sąlygomis "Boeing" perėjo prie visiškos projektavimo dokumentų, detalių gamybos ir konstravimo, atskirų procesų palaikymo elektroninės versijos. Tai gali būti viena iš priežasčių", — teigė jis.

  "Boeing 737 MAX 8 Lion Air", skridęs 2018 metų spalio 29 dieną iš Džakartos į vieną iš salų netoli Sumatros, praėjus 13 minučių po pakilimo, nukrito į jūrą netoli Vakarų Javos.

  Avarijos Indonezijoje aukomis tapo 189 žmonės. 2019 metų kovo mėnesį netoli Etiopijos Debre Zeito miesto sudužo to paties modelio "Ethiopian Airlines" lėktuvas, kuriame buvo 157 žmonės.

  Po antrojo lėktuvo katastrofos maždaug 20 šalių nebeįsileido šio modelio lėktuvų, daugelis oro linijų bendrovių sustabdė "Boeing 737 MAX 8" eksploatavimą. Jungtinių Valstijų federalinė aviacijos administracija uždraudė naudoti šį modelį. Tiriant įvykio priežastis buvo nustatytos galimos manevravimo korekcijos sistemos (MCAS) veikimo klaidos. "Boeing" šalina šiuos trūkumus ir atnaujino bandomąją mokymų programą.

  Dar šia tema

  "Boeing" pripažino defektus 737MAX modelio lėktuvų detalėse
  Dviejų "Boeing" lėktuvų modelių skrydžiai uždrausti Lietuvoje
  Daugiau nei 400 pilotų kreipėsi į teismą dėl "Boeing 737 MAX" defektų slėpimo
  Tegai:
  lėktuvo katastrofa, Boeing

  Svarbiausios temos