01:26 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Pasak Romo Lunkino, patriarcho Kirilo kvietimas į Estiją yra tiesiogiai susijęs su Estijos stačiatikių bažnyčios vadovo asmenybe

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Estijos stačiatikių dvasininkai nori palaikyti Rusijos kultūros ir stačiatikių bažnyčios atstovus, pasakojo Rusijos mokslų akademijos religijotyrininkas Romas Lunkinas interviu Sputnik Lietuva metu.

  Estijos dvasininkų atstovai ruošiasi vizitui į Maskvą, praneša Estijos portalas "ERR".

  Kelionė planuojama lapkričio mėnesį. Programoje numatytas susitikimas su Rusijos stačiatikių bažnyčios vadovu — patriarchu Kirilu.

  Estijos evangelikų liuteronų bažnyčios arkivyskupas Urmas Viilma papasakojo, kad taip pat planuojamas susitikimas su estų bendruomenės atstovais Rusijos sostinėje ir pamaldos.

  Viilma teigė, kad nori pakviesti patriarchą Kirilą į Estiją.

  "Yra ir bažnytinių-politinių aspektų, susijusių su Estijos stačiatikių bažnyčios vadovo asmenybe. Estijos bažnyčios metropolitu tapo vyskupas Eugenijus, buvęs Maskvos teologijos akademijos rektorius. Žmogus, 20 metų vadovavęs Maskvos teologijos akademijai, yra neatsiejama Maskvos patriarchato sistemos dalis, jis yra ištikimas Rusijos stačiatikių bažnyčios sūnus, ir jei ne patriarcho Kirilo bendražygis, tai asmuo, kuris yra Rusijos patriotas", — sakė religijotyrininkas.

  "Kita vertus, Estijos stačiatikių dvasininkai nori parodyti ir didelį stačiatikybės vaidmenį Baltijos šalyse bei palaikyti stačiatikių bažnyčią ir rusų kultūros atstovus Baltijos šalyse, ypač Estijoje. Patriarcho Kirilo vizitas ir daugelis kitų vizitų į Vakarų Europą po 2014 metų, po Rusijos ir Ukrainos krizės pradžios, paprastai, buvo labai draugiški Vakarams ir padėjo užmegzti kultūrinius ir religinius ryšius tarp Rusijos ir Europos šalių, taip ne tik stiprinant stačiatikybės pozicijas Europoje, bet ir gerinant Rusijos bei Vakarų šalių santykius", — teigė Romas Lunkinas.

  Dar šia tema

  Patriarchas Baltramiejus pasirašė tomosą dėl Ukrainos Bažnyčios autokefalijos
  Religijotyrininkas: lietuvis išrinktas į postą Vatikane dėl antirusiškos pozicijos
  Tegai:
  bažnyčia, stačiatikiai, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos