14:38 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1771
 • RUB86.3013
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (109)
  37

  Naujame prancūzų leidyklos "Belin Éducation" sociologijos vadovėlyje moksleiviai raginami išmokti "kritiškai įvertinti informaciją", naudojantis Sputniknews.com svetaine

  VILNIUS, rugsėjo 23 — Sputnik. Naudotis Rusijos portalo Sputniknews.com pavyzdžiu prancūzų kalbos vadovėliuose mokant vaikus "kritiškai vertinti informaciją" yra nepriimtina, RIA Novosti sakė Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas.

  Anksčiau buvo pranešta, kad naujame prancūzų leidyklos "Belin Éducation" sociologijos vadovėlyje moksleiviai raginami išmokti "kritiškai įvertinti informaciją", naudojantis Sputniknews.com svetainės pavyzdžiu.

  Be to, vadovėlyje yra nemažai klaidų, pateiktas šališkas ir netikslus Sputnik aprašymas. Tekste teigiama, kad agentūra netransliuoja laidų rusų kalba, nors Sputnik radijas transliuoja laidas rusų kalba ne tik Rusijoje, bet ir daugelyje posovietinių šalių. Anot Solovjovo, tai nepriimtina situacija.

  "Dabar visame pasaulyje vyksta labai sunkus informacinis karas. Jis vyksta be jokių taisyklių, o kartais ir pasitelkiant nešvarias priemones. Todėl, kuriant įvairius "juoduosius" ir "baltuosius" sąrašus, kas yra praktikuojama kai kuriose šalyse, siekiant užkirsti kelią alternatyviam požiūriui išreikšti, tai, be abejo, yra visiškai nepriimtina, mes esame prieš tokias situacijas", — sakė Solovjovas.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir spaudos departamento vadovo pavaduotojas Maksimas Bujakevičius sakė RIA Novosti, kad Vakarų šalys, užuot sukūrusios globalų projektą, skirtą išspręsti žurnalistikos problemas pasaulyje, kuria skiriamąsias linijas tarp žurnalistų, o tai gali sukelti savotišką šaltąjį karą informacinėje erdvėje. Jis pabrėžė, kad Rusija mato, kaip stiprėja ši tendencija, ir daroma viskas, kas įmanoma, kad padėtis pasikeistų.

  Pastaraisiais metais Rusijos žiniasklaidos padėtis Vakaruose tapo vis sunkesnė. 2016 metų lapkričio mėn. Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje nurodoma, kad reikia kovoti su Rusijos žiniasklaida, o kaip pagrindinės grėsmės dokumente nurodytos agentūros Sputnik ir RT.

  Keletas Vakarų politikų, įskaitant JAV senatorius ir Kongreso narius, taip pat Prancūzijos prezidentas apkaltino Sputnik ir RT kišimusi į rinkimus JAV ir Prancūzijoje, tačiau nepateikė jokių to įrodymų. Rusijos pareigūnai tokius kaltinimus pavadino nepagrįstais.

  Temos:
  Vakarų kampanija prieš Sputnik ir RT (109)

  Dar šia tema

  "The Guardian" atsiprašo už melagingus kaltinimus "Sputnik"
  Lavrovas užstojo agentūrą "Sputnik" ir TV kanalą "RT"
  Rusijos ir Prancūzijos URM aptarė "RT" ir Sputnik padėtį
  Prokuratūra atliko kratas "Sputnik Moldova" vadovo namuose
  Tegai:
  moksleiviai, Sputnik

  Svarbiausios temos