10:38 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Pasak JAV prezidento, Europa ir kitos šalys taip pat turėtų skirti paramą Ukrainai, nes šiuo metu jos to nedaro

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. JAV atidės finansinę paramą Ukrainai, kol Europa ir kitos šalys įneš savo indėlį, praneša RIA Novosti su nuoroda į JAV prezidentą Donaldą Trampą.

  "Aš vėl pristabdysiu [lėšų paskirstymą — Sputnik] ir pristabdysiu tol, kol Europa ir kitos šalys prisidės prie paramos Ukrainai. Nes jos to nedaro. Tik JAV. Mes duodame didelę pinigų sumą, ir aš klausiu: kuriam galui?" — sakė jis, atvykęs į JT būstinę dalyvauti Generalinės Asamblėjos susitikime.

  Anksčiau "The Washington Post", remdamasis aukšto rango Amerikos administracijos valdininkais, pranešė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas įsakė Baltųjų rūmų aparato vadovui Mikui Malveinui (Mick Mulvaney) laikinai blokuoti karinę paramą Ukrainai dėl aukšto korupcijos lygio šalyje.

  Šaltinių teigimu, Trampas liepė laikinai neteikti Ukrainai apie 400 mln. dolerių siekiančios karinės paramos.

  Atitinkamas Amerikos vadovo įsakymas, anot valdininkų, buvo perduotas Valstybės departamentui ir Pentagonui liepos viduryje — likus savaitei iki telefoninio pokalbio su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu.

  Šaltiniai teigia, kad šio sprendimo priežastis buvo Donaldo Trampo "baimė" dėl būtinybės skirti lėšų, ir jis norėjo išsiaiškinti, kur šie pinigai bus išleisti. Be to, vieno šaltinio teigimu, JAV vadovo sprendimą paveikė susirūpinimas dėl "korupcijos Ukrainoje".

   

  Dar šia tema

  Trampas mano, kad Europa turėtų skirti dar daugiau lėšų Ukrainai
  Politologas: Baltijos šalys ir Lenkija kenkia sau, trukdydamos Rusijos dujų projektams
  Tegai:
  parama, ES, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos