02:33 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Be to, kalbos apie tai, kad Amerikos ir Lenkijos bendradarbiavimas nėra nukreiptas prieš Rusiją — prastai užmaskuotas melas, mano istorikas Jurijus Borisenokas

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. JAV karinio kontingento padidinimas Lenkijoje nebus toks svarbus, kaip apie tai buvo pareikšta prieš metus, tačiau Amerikos administracija visais būdais stengiasi padėti savo sąjungininkei, teigė Lomonosovo Maskvos valstybinio universiteto Istorijos katedros Pietų ir Vakarų slavų katedros docentas Jurijus Borisenokas interviu Sputnik Radijui.

  Taip ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos prezidentų Donaldo Trampo ir Andžejaus Dudos pasirašytą Bendrą karinio bendradarbiavimo deklaraciją, kurioje rašoma apie planuojamą amerikiečių karių skaičiaus padidinimą Lenkijoje tūkstančiu žmonių [dabar jų yra 4,5 tūkst. — Sputnik], taip pat nustatyta jų dislokacijos vieta.

  "Šiuo atveju iš amerikiečių administracijos pusės žaidžiamas gana atsargus žaidimas, tačiau iš Varšuvos pusės statymas yra rinkėjai, ir galima pažiūrėti, kaip tai paveiks rinkimų, įvyksiančių per mažiau nei mėnesį, rezultatus", — sakė ekspertas.

  Pasak jo, pasakojimai apie tai, kad tai nėra nukreipta prieš Rusiją, yra prastai užmaskuotas melas, tačiau šiuo atveju sunku pasakyti, kaip stipriai tūkstančiai naujų amerikiečių kareivių, perkeltų iš kitų Amerikos karinių bazių, visų pirma į Vokietiją, gali išgąsdinti Rusiją ir pakeisti jėgų pusiausvyrą Rytų Europoje.

  Dar vasaros pradžioje buvo susitarta, kad JAV Lenkijos teritorijoje dislokuos JAV žvalgybinių dronų eskadrilę MQ-9. Šalys taip pat sutarė, kad JAV padidins savo 4,5 tūkst. žmonių kariuomenę dar tūkstančiu žmonių. Savo ruožtu Lenkija įsipareigoja savo lėšomis paruošti visą reikalingą infrastruktūrą, kad būtų galima sutalpinti tiek daug JAV kariuomenės ir įrangos.

  JAV branduoliniai ginklai Europoje
  © Sputnik /
  JAV branduoliniai ginklai Europoje

   

  Dar šia tema

  Iš Ukrainos per Lietuvą į Rusiją buvo gabenami ginklai
  Ukrainietiška grėsmė Lietuvai — mitas ar realybė?
  Tegai:
  JAV, Lenkija

  Svarbiausios temos