23:25 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Naujas tarptautinis oro uostas Pekine Dasingas

  Pekine atidarytas didžiausias pasaulyje tarptautinis oro uostas "Dasingas"

  Правительство Пекина
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  23 0 0

  Naujasis oro uostas turi keturis kilimo ir tūpimo takus ir per metus galės priimti iki 620 tūkstančių skrydžių, pirmieji skrydžiai vyks jau šiandien

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Naujasis, didžiausias pasaulyje tarptautinis oro uostas "Dasingas" (Daxing) oficialiai pradėjo veiklą Pekine, praneša Kinijos žiniasklaida.

  Pekine pastatytas didžiausias pasaulyje oro uostas
  Правительство Пекина

  Iš pradžių buvo planuojama, kad oro uostas pradės veikti rugsėjo 30 dieną, tačiau, anot Kinijos žiniasklaidos pranešimų, oro uostas pirmuosius skrydžius pradės teikti jau trečiadienį.

  Anksčiau oro uosto statybos projekto vadovas Li Czianchua RIA Novosti papasakojo, kad visos oro linijų bendrovės, kurios įeina į "SkyTeam" aljansą, persikels į naująjį tarptautinį oro uostą, o oro linijų bendrovės — "Star Alliance" narės liks Pekino sostinės tarptautiniame oro uoste "Šoudu". Rusijos oro linijų bendrovė "Aeroflot" taip pat yra "SkyTeam" aljanso narė, todėl ji persikels į naują oro uostą.

  Didžiausio pasaulyje tarptautinio oro uosto "Dasingas" statybos, pradėtos prieš penkerius metus, buvo baigtos šių metų birželio 30 dieną.

  Oro uostas "Dasingas" yra pietinėje Pekino dalyje, už 46 km nuo miesto centro. Naujasis oro uostas turės keturis kilimo ir tūpimo takus ir per metus galės priimti iki 620 tūkstančių skrydžių. Jo projekte numatyta, kad oro uosto laidumas iki 2025 metų galės pasiekti 72 milijonus žmonių. Be to, iki 2025 metų naujasis Pekino oro uostas turėtų apdoroti iki dviejų milijonų tonų krovinių per metus.

  Новый международный аэропорт Пекина Дасин
  Правительство Пекина
  Didžiausio pasaulyje tarptautinis oro uosto "Dasingas" statybos

  "Dasingas" pristatomas kaip didžiausias tarptautinis oro uostų centras ir sudėtingiausias oro uosto terminalo inžinerinis projektas pasaulyje. Oro uosto stogas jau pripažintas didžiausiu pasaulyje oro uosto terminalo plieniniu stogu, kuris yra lygus 25 standartiniams futbolo aikštelėms. Jo dizaino sukūrime dalyvavo garsi pasaulyje architektė ir dizainerė Zaha Hadid. Be to, "Dasingas" yra didžiausias pasaulyje pastatas be struktūrinių siūlių.

  Новый международный аэропорт Пекина Дасин
  Правительство Пекина
  Didžiausio pasaulyje tarptautinis oro uosto "Dasingas" statybos

  Dar šia tema

  Pekino oro uoste užsidegė keleivinis lėktuvas — video
  Vilniaus oro uostas plės lėktuvų riedėjimo takus
  "Kiss and Fly" sistema Vilniaus oro uoste pradės veikti kitų metų pradžioje
  Tegai:
  oro uostas, Pekinas, Kinija

  Svarbiausios temos