11:57 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  JAV valstybės sekretorius pabrėžė, jog naujais apribojimais siekiama "atimti iš Irano režimo kritines pajamas"

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. JAV įves naujas sankcijas dviem Kinijos bendrovėms už Irano naftos gabenimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į JAV valstybės sekretorių Maiką Pompėją.

  "Šiandien JAV imasi tolesnių veiksmų, vykdydamos kampaniją, kuria siekiama padidinti ekonominį spaudimą Irano režimui ir tiems, kurie prisideda prie jo destabilizuojančio elgesio", — rašoma pranešime.

  Valstybės sekretorius pabrėžė, kad naujais apribojimais siekiama "atimti iš Irano režimo kritiškai svarbias pajamas".

  Sankcijos turės įtakos "Kunlun Holding Company", "COSCO Shipping Tanker" (Dalian). Pažymima, kad jos valdo įmones, kurios jau yra įtrauktos į JAV sankcijų sąrašą: "China Concord Petroleum Co., Limited", "Kunlun Shipping Company Limited", "Pegasus 88 Limited", "COSCO Shipping Tanker" (Dalian) "Seaman & Ship Management Co., Ltd".

  Be to, apribojimai taikomi ir penkiems šių įmonių darbuotojams.

  Griežtesnės sankcijos

  JAV prezidentas Donaldas Trampas nurodė sugriežtinti sankcijas Teheranui po to, kai rugsėjo 14 dieną kelios Saudo Arabijos naftos ir dujų bendrovės "Saudi Aramco" gamyklos buvo užpultos dronų, po kurių karalystė buvo priversta daugiau nei perpus sumažinti naftos gavybą.

  Nepaisant to, kad atsakomybę už išpuolį prisiėmė Jemeno sukilėliai husitai, su kuriais kovoja Saudo Arabijos vadovaujama arabų koalicija, Rijadas ir Vašingtonas kaltino Teheraną dėl to, kas įvyko.

  Iranas teigia, kad visa tai — melas. Vyriausybė pabrėžė, kad išpuoliai prieš naftos telkinius kenkia visam regionui, ir pažymėjo, kad tokie įtarimai, kylantys iš JAV pusės, yra įprasti ir nekelia nuostabos.

   

  Dar šia tema

  JAV ambasadorius Rusijoje ragina plėsti prekybą tarp abiejų šalių
  Irano URM vadovas teigė, kad Europa neįvykdė branduolinio susitarimo įsipareigojimų
  Teroro išpuolis JAV 2001 metų rugsėjo 11 dieną
  Tegai:
  sankcijos, Iranas, JAV

  Svarbiausios temos